16 Haziran 2024 Pazar
ads
DOLAR 32.79 ₺
EURO 35.16 ₺
STERLIN 41.61 ₺
G.ALTIN 2,459.44 ₺
BTC 66,134.11 $
ETH 3,562.19 $
BİST 10,471.32

Futbolda liglder ne zamn başlayacak? Yarın karar verilecek...

FUTBOL 3781
Yayınlama: 6 Şubat 2023 Pazartesi 21:40 Kaynak: Haber Merkezi

Futbolda liglder ne zamn başlayacak? Yarın karar verilecek...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi "Tüm ligler için kararımızı yarın vereceğiz" dedi.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremler, 10 ilimizde ağır kayıplara yol açtı. 1500'dan fazla can kaybı, 10 binden fazla da yaralımızın olduğu depremde kayıplar artmaya devam ediyor. Ülkemizde tüm spor müsabakaları da ikinci bir duyuruya kadar ertelendi. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, tüm ligler için kararın yarın verileceğini açıkladı.

Mehmet Büyükekşi'nin Futbol Federasyonu'nun sosyal medyasında yer alan mesajında şu ifadeler yer aldı:

"GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ"

"Öncelikle ülkemizin büyük bir bölümünü etkileyen depremlerde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerimize sabırlar ve milletimize başsağlığı dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Enkaz altında yaşam mücadelesi veren vatandaşlarımıza dayanma gücü diliyorum. Devletimize, arama kurtarma ekiplerine, sağlık personeline, insani yardım çalışanlarına güç kuvvet diliyorum. Türkiye Futbol Federasyonu olarak devletimizle sürekli iletişim halindeyiz. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanımızın da açıklamasında olduğu gibi spor müsabakaları ertelendi. Biz de futbol liglerimizde oynanacak maçlarımızı erteledik. Depremden etkilenen bölgede bulunan kulüplerimizle ve bölge müdürlüklerimizle de sürekli iletişim içerisindeyiz. Türk Futbol ailesini, spor camiamızı ve tüm vatandaşlarımızı birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde yaralarımızı sarmaya davet ediyorum. Biliyorsunuz ben de Gaziantepliyim. Bölgeyi de iyi biliyorum. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak devletimizin ve milletimizin yanındayız. Gün her zamankinden daha fazla birlik beraberlik içinde hareket etme günü. Gün hep birlikte yaralarımızı sarma günü."

"YARIN KARARIMIZI VERECEĞİZ"

Yayıncı kuruluş beIN SPORTS'a konuşan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Türk Futbol ailesini, spor camiamızı ve tüm vatandaşlarımızı birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde yaralarımızı sarmaya davet ediyorum. Türkiye Futbol Federasyonu olarak devletimizle sürekli iletişim halindeyiz. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanımızın da açıklamasında olduğu gibi spor müsabakaları ertelendi. Biz de futbol liglerimizde oynanacak maçlarımızı erteledik. Yarın tüm ligler için kararımızı paylaşacağız" dedi.

 
İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme