Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 28-02-2023 13:53   Güncelleme : 28-02-2023 13:57

Fenerbahçe'den sert deplasman yasağı açıklaması

Fenerbahçe'den sert deplasman yasağı açıklaması

Fenerbahçe, Kayserispor maçı için taraftarlarına deplasman yasağı getirilmesine sert tepki gösterdi.

'Bu karar kabul edilemez' başlığı ile yayınlanan bildiride 'Karar tarafımızca toplumsal ayrışmayı derinleştirecek boyutta, sportif kriterlerle alakası olmayan garip bir karardır.' ifadesi kullanıldı.

Açıklama şöyle:

BU KARAR KABUL EDİLEMEZDİR 

Takımımızın, 4 Mart 2023 Cumartesi günü deplasmanda Yukatel Kayserispor ile oynayacağı maça, Kayseri Il Güvenlik Kurulu gereğince taraftarımızın alınmayacağını şaşkınlık içinde öğrenmiş bulunuyoruz. 

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kararı kabul etmemiz hiçbir şekilde mümkün değildir. 
Alınan bu karar tarafımızca toplumsal ayrışmayı derinleştirecek boyutta, sportif kriterlerle alakası olmayan garip bir karardır.

 

Taraftarlarımızın takımımızı destekleme isteklerine engel olma ve Kulübümüzün cezalandırılması dışında hiçbir anlam taşımamaktadır. 

Fenerbahçe, Anadolu'nun her yerinde taraftara sahip olan, şehir fark etmeksizin takımını her yerde destekleyen taraftarı olan bir spor kulübüdür. 

Birleştirici bütünleştirici olunması beklenen, ayrıştırıcı olmaktan uzak olunması gereken bu hassas dönemde, taraftarlarımızın hangi gerekçeye dayanarak bu haktan mahrum bırakıldığını bilmek istiyoruz. 

Tüm ilgili ve sorumluları bu kararı gözden geçirmeye ve bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.

 
AdminAdmin