20 Temmuz 2024 Cumartesi
ads
DOLAR 33.20 ₺
EURO 36.02 ₺
STERLIN 42.81 ₺
G.ALTIN 2,546.09 ₺
BTC 66,301.63 $
ETH 3,466.07 $
BİST 11,156.20

Fenerbahçe'de Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a bakkal benzetmesi

Fenerbahçe 3290
Yayınlama: 7 Haziran 2024 Cuma 08:30 Kaynak: Haber Merkezi

Fenerbahçe'de Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a bakkal benzetmesi

Fenerbahçe'de hafta sonunda yapılacak genel kurul öncesi başkan adayları birbirleri hakkında ilginç iddialarda bulunuyor.

Başkan Ali Koç 20 yıllık başkanlık yapan Aziz Yıldırım için '''Bu kulübü bakkal gibi yönetiyorum' diyordu Aziz Yıldırım, bakkal bile daha iyi yönetiliyordu bizim kulübümüzden. Hala hiçbir ekonomik sorunumuz olmadığını size inandırmaya çalışıyorlar'' ifadelerini kullandı.

Ali Koç'un açıklamaları şöyle:

Geldiğimizde bir haftada 17 milyon euro hemen ödememiz gereken rakam vardı. Kadro değerimiz rakiplerimizin altındaydı ve 612 milyon euro borcumuz vardı. 2018'de göreve geldiğimizde Sayın Aziz Yıldırım kendi ifadesiyle 'Fenerbahçe batmış' dedi. Biz o dönemde Avrupa'nın en kötü kulübüydük finansal açıdan. Biz geldiğimizde bu kadar kötü bir tablo bulacağımızı beklemiyorduk. 'Bu kulübü bakkal gibi yönetiyorum' diyordu Aziz Yıldırım, bakkal bile daha iyi yönetiliyordu bizim kulübümüzden. Hala hiçbir ekonomik sorunumuz olmadığını size inandırmaya çalışıyorlar. Şu an nereye geldik? Gelirlerinde hiçbir temlik olmayan, 612 milyon euro'luk borcunu 307'ye düşüren bir konuma geldik.

"Sanki her şey çok güzelmiş gibi tam da pandeminin ortasında hükümetimiz vergileri yüzde 15'ten 40'a yükseltti. Bunu da yönetmek zorunda kaldık. İki tane ana sponsorumuzun, kulüp dışında sebepler sebebiyle anlaşmaları sonlandırıldı. Bu sene de ilk kez kulüp gelirlerinin yüzde 50'si Bankalar Birliği'ne gitmekte. Tüm bu olumsuz sebeplere rağmen finansal açıdan gemiyi doğru istikamete çevirdik. Artık gururla söylüyorum ki finansal prangalarımızı attık. Bitti mi? Hayır, daha çok yolumuz var. Bugün Fenerbahçe'ye aday olmak çok kolay. Keşke biz 1 sene geç aday olsaydık, çok farklı bir tablo olacaktı. Onlar aslında o gün kaybederek 'Kral çıplak' durumundan kurtuldular.

"Tarihimizin en güçlü ve en değerli kadrolarından birini kurduk. Sayın Aziz Yıldırım buna katılmıyor, geçmişten isimler sayıyor, bir şey demiyoruz. Aziz Yıldırım'ın 20 yıllık döneminde 90 puan aşılmamıştı, bu sene aşıldı. Kadromuzu başarılı bulmayabilirsiniz şampiyon olamadığımız için. Biz herkesi yendik ama sistemi yenemedik. Biz sezon başında herkese 3-5 atarken rakibimiz zorla tek farkla kazandı. O maçlarda ne kadar ittirildiklerini hatırlayın. Evet açıldılar sezon sonunda. Sızdırılan hakem görüntüsünü hatırlayın, 'Niye verdin o penaltıyı?' dendiğinde 'Baskı vardı' diyor. Dürüst bir insan sızdırmış o videoyu Allah razı olsun. Ben zannettim ki ortalık ayağa kalkacak, 2 gün konuşuldu, unutuldu."PİŞKİN PİŞKİN 'KOÇSPOR' DİYOR"Sayın Aziz Yıldırım pişkin pişkin 'Koçspor' diyor. Koç Grubu'nun tablodaki yeri yüzde 35-40 civarında. Daha iyi sponsorlar getirecekmiş, o zaman niye getirmedin? Maddi fedakarlıklarımızı bir kez duydunuz mu bizden? Tek duyduğunuz 'Bir kuruş alacağımız yoktur' oldu. Cumartesi günü, kulübümüz zordayken bazı yöneticilere nasıl kolaylık sağlandığını anlatacağım. Belki bana kızacaksınız... Kulübümüz bugün özgürce hareket edebilecek konumda. İşte o yüzden Mourinho bugün Fenerbahçe'de."

"Hayal tüccarlığı yapmadığımızı bu sene kurduğumuz kadrodan gördünüz, Jose Mourinho hamlemizden gördünüz. Size şunu söylüyoruz; çok daha net göreceksiniz. Dünyada gelmiş geçmiş en iyi 5 hocadan biri, lider, 'Winner' bir isim. Sayın Acun Ilıcalı'nın söylediği gibi şimdiden ailemizden biri oldu. Mourinho transferi sadece rakiplerin değil, Aziz Yıldırım'ın da dengesini bozmuş olacak ki son söylemleri kabul edilebilir değil. 'Açıktan menajere para' verdi diyor, kabul etmiyor böyle bir hocanın bizi tercih edebilmesini. Diğer yöneticisi de 'Biz biliriz o menjaeri' diyor. Araştırdık ne dertleri var Jorge Mendes ile diye. Meğerse adama borç takmışlar Bruno Alves transferinde, biz ödemişiz. İş o kadar çirkinleşti ki... İrfan Can'ı SPK'ya şikayet edeceğini söylüyor, kulübe tehdit. '150 milyon euro vermediyse dava edeceğim' diyor, bana tehdit. 'Seni taraftarla göndereceğim' diyor, bana tehdit. Sonra da 'Kim engelliyor şampiyonluğu?' diyor.

"Sizce biz bilmiyor muyuz hepinizi heyecanlandıracak 2-3 isim ortaya atmayı? Bazen bu yapılıyor biliyor musunuz? Para veriyorsunuz futbolcuya, adam yolluyorsunuz, fotoğraf çektiriyorsunuz. Sonra 'Bu transfer olacak mı?' diye haberler başlıyor. Biz bilmiyor muyuz İngiltere'ye Almanya'ya gidip uluslararası haber organizasyonlarına gidip haber yaptırmayı? Biz öyle şeyler yapmayız. Olduğu zaman açıklarız."

İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme