22 Mayıs 2024 Çarşamba
ads
DOLAR 32.20 ₺
EURO 35.02 ₺
STERLIN 40.98 ₺
ALTIN 2,503.57 ₺
BTC 69,935.15 $
ETH 3,793.45 $
BİST 10,895.25

Fatih Tekke'den kırmızı kart itirazı

Alanyaspor 3421
Yayınlama: 9 Ocak 2024 Salı 21:48 Kaynak: Haber Merkezi

Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke ise, maçın ikinci yarısını kaos olarak tanımladı.

Fatih Tekke'den kırmızı kart itirazı

Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke ise, maçın ikinci yarısını kaos olarak tanımladı.

Oyunun belli noktalarında kırılma yaşandığını ifade eden Fatih Tekke, özellikle iki kırmızı kartın maçın gidişatını etkilediğini belirtti. Tekke ayrıca Leroy Fer'in kırmızı kartının doğru olmadığını belirtti.

Fatih Tekke konuşmasında, 'Maçın ikinci yarısı konuşulabilecek bir durum değil. Kaos haricinde konuşulabilecek bir şey yok. Bu kaostan rakibin bulduğu bir gol var. Maç zemin açısından oynanabilir durumdayken topa sahip olan, oyunu istediği gibi yönlendiren Alanyaspor, üçüncü bölgede çok etkili olmayan, bekleyen ve hızlı hücum arayan bir takım görüntüsündeydi.

Sonrasında değiştirdiğimiz formasyonla beraber oyun içine daha fazla girebildik. Cılız bir tane kafa pozisyonu var, gol olması gerektiği dediğimiz. Onun haricinde kırılma noktaları var. İki tane kırmızı kart var. Ankaragücü'nün kırmızı kartını görmedim, sonra değerlendireceğim. Fakat bizim gördüğümüz kırmızı kartı gördüm ve normalde o pozisyonun sarı kart bile olmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü oyuncunun ayağına teması var fakat bunu futbol oynayanlar bence çok daha doğru değerlendirir.

İki kırılma anı var. Orada da kendimizle ilgili eleştiri yapmamız lazım. Oyunda rakibin beklediği bölgede devam ederken kırmızı karttan sonra dışarıdan çok uyarı yapmamıza rağmen oyuncular bazı anlarda topa dokunmak istiyorlar. Hata yaptık. Bu hata iki puanımıza mal oldu. Belki de daha fazla şeye mal oldu. 6 numaradaki Leroy Fer bizim için önemli bir pozisyonda. O pozisyon içinde çok fazla oynayacak oyuncumuz var diyemem. Sakatımız var. Bugün futbol adına ilk bölümde rakibin kırmızı kart gördüğü ana kadar olumlu şeyler söyleyebilirim. Onun haricinde zararlı çıktığımız bir maç oldu.

Bir puan her zaman önemli ama kaybettiğimiz oyuncu açısından iyi değil. Bunu unutup bir anca çok zor maç olan Başakşehir maçına hazırlanmamız lazım. Ankaragücü'nü tebrik ediyorum' ifadelerini kullandı.

İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme