TFF 3.Lig
Giriş Tarihi : 23-03-2023 21:08   Güncelleme : 23-03-2023 21:10

Disiplin kuruluna şike sevki...Hacettepe'nin de ismi geçiyor!

Disiplin kuruluna şike sevki...Hacettepe'nin de ismi geçiyor!

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, TFF 3. Lig 2. Grup takımı Darıca Gençlerbirliği ile eski başkanı Arif Gülen'i, 'Müsabaka sonucunu etkileme teşebbüs etmesi' nedeniyle PFDK'ya sevk etti.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yaptığı açıklama futbol dünyasını salladı. Darıca Gençlerbirliği, geçen sezonun son haftasında evindeki Kalecik FK maçında "müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs etmesi" nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. Kulübün o günkü başkanı Arif Gülen de aynı gerekçe ile tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na verildi.

NE OLMUŞTU?

Darıca Gençlerbirliği, geçen sezonun 38. ve son haftasında Kalecik FK'yi 2-1 yenerek küme düşen Kızılcabölüspor'un 1 puan önünde ligde kalmıştı. Kulübün başkanı Arif Gülen, Kalecik FK'ye baskı yaptırdığını ve rakipleinin maça yedek takımla çıkmasını sağladığını sosyal medyada yayımlanan bir röportajda dile getirmişti.

KALECİK FK ŞİMDİ HANGİ TAKIM?

Kalecik FK adını sezon başında adını değiştirdi ve Hacettepe 1945 adını aldı. Geçen sezon amatör kümeye düşen Hacettepe'nin tesislerini Gençlerbirliği'nden kiraladı.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin