GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-09-2022 12:34   Güncelleme : 27-09-2022 12:37

Bitki Çayı

Bitki Çayı

Bitkisel çay, sıcak suda demlenmiş herhangi bir sayıda bitki, çiçek veya meyveden yapılır. Oldukça faydalı olan bitki çayı lezzetiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.  Bitkisel çay, infüzyonları yerine bitkilerden yapılan herhangi bir içecektir. Şifalı özellikleri için yüzyıllardır geleneksel olarak kullanıldıkları için her zaman popüler bir konumda yer alırlar.

Bitki çayları bitki, çiçek ve meyvelerden yapılan çaydır. Bitki çayları eski uygarlıklar tarafından hastalıkları tedavi etmenin ve rahatlamaya yardımcı olmanın bir yolu olarak kullanılmıştır. Günümüzde çoğu bitki çayları tıbbi özelliklerinden çok tadı için tüketilse de, birçok bitki çayı yüzlerce yıl önce olduğu gibi bugün de aynı tıbbi özelliklere sahiptir.

Bitki çayı veya özel otların, baharatların, meyvelerin ve diğer bitkilerin kurutulmuş yaprak ve çiçeklerinden yapılan bir içecektir. Sağlıklı yaşamak konusunda bitki çayların üst düzeyde bir ektiye sahip oldukları bilinmektedir. Günümüzde bitki çayları hala tıbbi amaçlı ve normal çaya alternatif olarak kullanılmaktadır. Bitki çayı terimi aynı zamanda bitkilerden yapılan kafeinsiz bir içeceğe de atıfta bulunabilir. https://www.arifoglu.com/bitki-cayi internet sayfasında bu ürünleri inceleyebilirsiniz.

AdminAdmin