FUTBOL
Giriş Tarihi : 10-10-2023 11:49   Güncelleme : 10-10-2023 11:51

Başkent derbisine zorunlu erteleme

Başkent derbisine zorunlu erteleme

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi’nce her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘TSYD Ankara Kupası’nın 56. organizasyonu, MKE Ankaragücü’nden gelen talep doğrultusunda, zorunlu olarak ertelendi.

Daha önce yapılan görüşmeler ve istişareler sonucunda, kupa müsabakasının, başkentin iki köklü kulübü; Ankaragücü ile Gençlerbirliği arasında, 15 Ekim Pazar günü saat 17.00’de Eryaman Stadı’nda oynanması kararlaştırılmıştı.

Ankaragücü kulübünde yaşanan teknik direktör değişiminin ardından, milli maçlar için verilen arada yapılması yönünde ortak karara varılan organizasyon, sarı-lacivertli ekibin talebi üzerine ertelendi.

Ankaragücü Kulübü’nden TSYD Ankara Şubesi’ne gönderilen resmi yazıda; “Teknik ekibimizin talebi üzerine, yönetim kurulu ile yapılan görüşmeler neticesinde, söz konusu müsabakaya katılamayacağımızı bilgilerinize iletiriz” ifadelerine yer verildi.

Bu gelişmenin sonucunda, kupa müsabakası ertelenmek zorunda kalırken, Kasım ayında bir kez daha verilecek milli maç arasında, 2 kulübün kendi aralarında uzlaşı sağlayabilmesi durumunda, geleneksel turnuva hayata geçirilecek.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin