FUTBOL
Giriş Tarihi : 07-08-2023 12:40   Güncelleme : 07-08-2023 13:04

Barcelona'da İlkay Gündoğan krizi

Barcelona'da İlkay Gündoğan krizi

Bu yaz transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden olan İlkay Gündoğan'ın Barcelona'ya imzası henüz kurumadan büyük bir kriz patlak verdi.

Manchester City ile olan sözleşmesi erdikten sonra Barcelona'ya transfer olan İlkay Gündoğan için bugün ortaya atılan bir iddia gündemi karıştırdı.

İspanyol basını, 32 yaşındaki Türk asıllı Alman oyuncunun 12 Ağustos’a kadar La Liga’ya kaydettirilmesi şartıyla Barcelona’ya transfer olduğunu duyurdu.

AS gazetesindeki haberde İlkay ve Barça söz konusu kaydın zamanında tamamlanacağından emin olsalar da henüz bu işlemin gerçekleşmediği belirtildi.

İlkay Gündoğan’ın isminin ligin ilk haftasında Getafe ile 12 Ağustos’ta oynanacak maça kadar La Liga’ya bildirilmesi gerekiyor. Aksi halde yıldız futbolcunun istemesi halinde Barcelona’dan bedelsiz şekilde ayrılma hakkı kazanacağı ifade edildi.

Uzun süredir finansal sıkıntılar yaşayan İspanyol ekibi bu sezon şimdiye kadar sadece 13 oyuncusunu La Liga’ya kaydettirdi.

Diğer oyuncular için kulübe yüklü miktarda nakit girişi beklendiği ileri sürüldü. Bunun gerçekleşmemesi halinde Barcelona’nın ciddi bir krizle karşı karşıya kalabileceği de savunuldu.

İlkay Gündoğan, Kicker dergisinin düzenlediği, spor gazetecilerinin oylarıyla belirlenen yarışmada, geçtiğimiz sezon Manchester City’de gösterdiği performansla Almanya’da ‘yılın futbolcusu’ seçildi.

Öte yandan İlkay Barcelona kulüp televizyonda Robert Lewandowski’nin ‘Üç farklı dilde mavi der misin?’ sorusunu yanıtladı. Lewa’nın ‘mavi’ kelimesine ilgisi, ‘Türkçe öğreniyor’ şeklinde yorumlandı.

Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin