14 Haziran 2024 Cuma
ads
DOLAR 32.71 ₺
EURO 35.00 ₺
STERLIN 41.49 ₺
G.ALTIN 2,446.22 ₺
BTC 66,222.21 $
ETH 3,465.51 $
BİST 10,471.32

BAL Ligi ekibinin tesisleri çöktü... Futbolcular göçük altında

GÜNCEL 5073
Yayınlama: 7 Şubat 2023 Salı 09:24 Kaynak: Haber Merkezi

BAL Ligi ekibinin tesisleri çöktü... Futbolcular göçük altında

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, Adıyaman'da da yıkıma ve can kaybına yol açtı. 50’den fazla kişinin yaşamını yitirdiği, 100’den fazla binanın yıkıldığı kentte enkaz altında kalan depremzedeler kurtarılmayı bekliyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından çevre illerde de ciddi hasar meydana geldi. Birçok binanın yıkıldığı Adıyaman'da da göçük altında kalan depremzedeleri kurtarma çalışmaları devam ediyor. Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, kentte 100 binanın yıkıldığını ve en az 28 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Gazeteciler Cemiyeti 9. Köy muhabiri Ramazan Eles'in aktardığına göre, BAL Ligi ekibi Adıyaman Besni Akınspor tesisleri çöktü. Bazı futbolcuların enkaz altında kaldığı aktarıldı. Enkazdan ses geldiğini aktaran Eles, yardım eden kimsenin olmadığını belirtti.

'Yardım yok' diyerek isyan etmişti

İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, dün akşam saatlerinde Halk TV'de İrfan Değirmenci ile Halk Ana Haber programına telefonla bağlanarak bölgeden son durumu anlatırken, "Daha önce Suriye'den gelenler için kurulmuş 12 bin kişilik bir kent vardı, çadır kent. Orayı maalesef yıktılar, bir toplanma alanımız yok. Yalan söylüyorlar. Devletin eli uzanmadı hala. İnsanlar hep enkazın altında bağırıyorlar bizi kurtarın diye. Mazot bulunmuyor. Adliyenin karşısındaki üç tane büyük apartman çökmüş durumda. Altında yüzlerce insan var. Devlet yok. Sabahtan beri arabamla geziyorum cadde cadde, sokak sokak" demiş ve konuşmasına şöyle devam etmişti:

"Vatandaş kendi kendine yetme mecburiyetinde. Devletin hiçbir şeyi yok. Kimse bize erişmiyor. Adıyaman'ın lafı bile olmuyor. Çadır kent yok. Daha önce milyonlarca para harcayarak kurduğumuz göçmen kampını darmadağın ettiler. Orası toplanma alanıydı. Şehrin toplanma alanı yok. Açıktalar, yağmur yağıyor şiddetli. Bir tek devlet hastanemiz var. İki tane özel hastanemiz vardı. Maalesef onlar da çökme tehlikesiyle karşı karşıya."

 
İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme