23 Nisan 2024 Salı
ads
DOLAR 32.56 ₺
EURO 34.88 ₺
STERLIN 40.56 ₺
ALTIN 2,427.47 ₺
BTC 66,697.22 $
ETH 3,233.96 $
BİST 9,645.02

Aşı olmadı 100 milyon dolar kaybetti

BASKETBOL 3679
Yayınlama: 27 Eylül 2022 Salı 16:28 Kaynak: Haber Merkezi

Aşı olmadı 100 milyon dolar kaybetti

NBA yıldızı Kyrie Irving, koronavirüs aşısı olmayı reddederek hem kariyerini tehlikeye attı, hem de 100 milyon dolardan oldu.

Geleceğine dair bir belirsizlik olduğunu belirten Irving, kariyerine nerede devam edeceğine dair belirsizlik olduğunu söyledi.

Brooklyn Nets'te forma giyen Kyrie Irving, 100 milyon dolarlık sözleşme uzatma teklifinin geri çekildiğini belirtti. Koronavirüs aşısı olmayı reddederek Nets'in iç saha maçlarına çıkamayan ve eyaletlerde değişen sağlık kanunlarının ardından bazı maçları da kaçırmak zorunda kalan Irving, mali açıdan kayıplar yaşadığını ifade etti.

"İŞİMİ KAYBEDEBİLECEĞİM GERÇEĞİYLE YÜZLEŞMEK ZORUNDAYIM"

ABD basınına açıklamalarda bulunan Irving, yeni bir sözleşme almak için aşılı veya aşısız olmanın önemli olduğunu söyledi. Hayatım boyunca işimi kaybedebileceğim gerçeğiyle yüzleşmek zorundayım diyen Kyrie Irving, "Aşılı veya aşısız olmak, yeni bir sözleşme almak için önemli rol teşkil ediyor. Geleceğime ilişkin büyük bir belirsizlik var. Bu ligde veya bu takımda kalıp kalmayacağımı bilmiyorum. Bu kararım nedeniyle, hayatım boyunca işimi kaybedebileceğim gerçeğiyle yüzleşmek zorundayım." dedi.

"AŞISIZ OLDUĞUM İÇİN 100 MİLYON DOLARLIK KONTRATTAN OLDUM"

Şampiyonluk yüzüğü bulunan ve 7 kez all-star seçilen Nets'in süper yıldızı Kyrie Irving, "Dört yılı kaybettim, aşısız olduğum için 100 milyon dolarlık bir kontrattan oldum. Aldığım kararın sonucu bu oldu." ifadelerini kullandı.

SÖZLEŞMESİNDE ÖZEL MADDE BULUNUYOR

Kontratında bulunan özel bir madde nedeniyle bu sezonun sonuna kadar Nets'in sözleşmeli oyuncusu olan Irving, 36,5 milyon dolar kazanacak ve ardından serbest oyuncu statüsüne geçecek.

AŞI OLMAYI İLK BAŞTA REDDETMİŞTİ

Koronavirüs sebebiyle ara verilen NBA'in tekrar başlamasıyla oyuncuların aşı olması Nba yönetimi tarafından teşvik edilmiş, aşı olmayanlara ise bazı kısıtlamalar getirilmişti. Irving o dönem aşı olmayı reddetmişti.

İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme