Trendyol Süper Lig
Giriş Tarihi : 15-08-2023 16:37   Güncelleme : 15-08-2023 16:39

Ankaragücü'ne federasyondan kötü haber!

Ankaragücü'ne federasyondan kötü haber!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeni sezon öncesinde Futbol Disiplin Talimatı'na 'enflasyon ayarı' yaptı, para cezaları yüzde 20, 50 ve 100 oranında arttırıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF), yeni sezon öncesinde Futbol Disiplin Talimatı'na 'enflasyon ayarı' yaptı, para cezaları yüzde 20, 50 ve 100 oranında arttırıldı.

Geçen sezon Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na en fazla giden ekiplerin başında gelen Ankaragücü'nün bu karardan en fazla etkilenecek ekip olması bekleniyor.

Kötü ve çirkin tezahürata 100'de 100 zam

TFF çirkin ve kötü tezahüratın cezasını 100'de 100 artırdı.

Yüzde 20 artanlar

Usulsüz seyirci alma ve merdiven boşluklarının boş bırakılması.

Yüzde 50 artanlar

İkame ve ilave cezalar, hakem soyunma odası ve koridorların güvenliği, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketler, hakemler ve görevlilere toplu müdahale, ayrımcılık-ideolojik propaganda,  saldırı, kavga ve belgelerin haksız kullanılması. Sahtecilik ve yanıltma, cezaya ve tedbire uyulmaması, milli müsabakaya katılmamak ve yayın.

Hakem hakkında konuşanlara yüzde 100 ceza

Yüzde 100 artan cezalarda en dikkat çeken kısım ise hakemler. Hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında yapılan açıklamalara verilen cezaya yüzde 100 zam yapıldı.

Kişilik haklarına saldırı, hakaret, tehdit ve tükürme, çirkin ve kötü tezahürat da bu oranda arttırıldı. Cezalar artık yeni Disiplin Talimatı'na göre uygulanacak.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin