19 Temmuz 2024 Cuma
ads
DOLAR 33.11 ₺
EURO 36.10 ₺
STERLIN 42.85 ₺
G.ALTIN 2,571.55 ₺
BTC 64,160.28 $
ETH 3,425.96 $
BİST 11,125.55

Ankaragücü'nde Tolunay Kafkas ligdeki hedefi açıkladı

Ankaragücü 5492
Yayınlama: 20 Eylül 2023 Çarşamba 00:07 Kaynak: Haber Merkezi

Ankaragücü'nde Tolunay Kafkas ligdeki hedefi açıkladı

Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü'nün teknik direktörü Tolunay Kafkas, TRT Spor'da önemli açıklamalarda bulundu.

Kafkas, ligdeki hedefleri için, "Hedeflerimiz var. Morutan, Chapes, Garry Rodrigues takıma katıldı. İlk iki hafta bunlardan faydalanamadık. Onların aramıza katılması hücum gücümüzü yükseltti. Ankaragücü büyük bir camia. Bu büyük camiaya yakışan futbol oynatıp, iyi sonuçlar almak istiyoruz. Ligi de çok rahat bir şekilde ilk 8'de bitirmek istiyoruz." dedi.

Tolunay Kafkas, Süper Lig'de devam eden yabancı kuralıyla ilgili olarak, "Ben bu konularla ilgili, bir takım açıklamalar yapıyorum. Kimin ne söylediği de önemli değil. Yerli kuralıyla ilgili de bir açıklama yaptım. Federasyon, 3 tane Türk yerine 5 derse ben buna da evet derim. Bunun verileriyle, neden olması gerektiğiyle ilgili bu konuda benden daha tecrübelisi yok. Büyük takım, küçük takım çalıştırdım. Her kategoride çalıştım. Genç ve Ümit Milli Takımlarda çok büyük sorumluluk aldım. Bu başka bir konu, bunu konuştuğum zaman benim milliyetçiliğimi sorgulamaya başlıyorlar. Çok hoş olmuyor. İş başka taraftara gidiyor. Ben, federasyon Türk oyuncuyla ilgili ne karar alırsa bunun yanındayım." diye konuştu.

Türk hoca olsun

A Milli Takım'daki geleceği tartışılan Stefan Kuntz ve olası ayrılık durumunda yeni teknik adam için görüşü sorulan 55 yaşındaki teknik adam, "Ben bir Türk hocası olarak, 40 yılımı bu işe vermiş birisi olarak A Milli Takım'ın başında bir Türk hocayı görmek isterim. Ama karar federasyon başkanınındır, nasıl bir tasarrufu olur onu bilemiyorum." cevabını verdi.

 
İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme