Ankaragücü
Giriş Tarihi : 29-08-2022 09:01   Güncelleme : 29-08-2022 09:07

Ankaragücü'nde taraftar hangi hocayı istiyor?

Ankaragücü'nde taraftar hangi hocayı istiyor?

Teknik Direktör Mustafa Dalcı’nın, 4-1’lik Fatih Karagümrük yenilgisinin ardından istifa etmesi sonrası Ankaragücü yönetimi yeni teknik adam arayışlarına hız verdi.

Sarı-lacivertli taraftarlar, geçmişte Beştepe’de görev yapan ve takımı Avrupa’ya taşıyan deneyimli teknik adam Ersun Yanal’ı göreve çağırdı. 

Taraftarların takımın başında görmek istediği diğer bir isim ise sarı-lacivertli ekibi 2017-2018 sezonunda Süper Lig’e taşıyan İsmail Kartal., geçen sezon Fenerbahçe’de, Portakizli teknik adam Vitor Pereira’dan sonra görev yaptığı dönemde büyük bir çıkış yakalamış ve takımı ligi ikinci sırada bitirmişti.

Sosyal medyada çok sayıda yorumda bulunan sarı-lacivertliler, Ersun Yanal’ı listenin ilk sırasına taşırken, Kartal’a olan ilgi de çok yükseğe ulaştı.

Son olarak 2001-2002 sezonunda Ankaragücü’nü çalıştıran Ersun Yanal o dönem Süper Lig’de ilk 3 hafta itibarıyla en çok gol atan takım olmuştu.

O sezon Ankaragücü 34 maçta 15 galibiyet 8 beraberlik 11 mağlubiyet alırken, Avrupa Kupalarına gitme hattını elde etmişti.

LİSTENİN TEPESİNDEKİ İSİM ERDOĞAN

Taraftarlar arasında, geçmişte Beştepe’de görev yapan ve başarılı olan isimler öne çıkarken, yönetim cephesi ilk görüşmeyi Ömer Erdoğan ile yaptı. Ömer Erdoğan'ın isteklerini karşılanamaz bulan yönetim şimdilik masadan kalktı.

Ankaragücü'nün listesinde Samet Aybaba ve Aykut Kocaman gibi tecrübeli teknik adamların bulunduğu ileri sürülüyor.
 

Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin