Ankaragücü
Giriş Tarihi : 16-11-2023 20:08   Güncelleme : 16-11-2023 20:11

Ankaragücü'nde Emre Belözoğlu ceza aldı mı?

Ankaragücü'nde Emre Belözoğlu ceza aldı mı?

Hakem vediğer müsabaka görevlileri hakkında açıklama yaptığı için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilen Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'na ceza verilmedi.

PFDK bugün yaptığı toplantıda, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamaları nedeniyle kurulumuza sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığı kararını verdi.

Emre Belözoğlu ne demişti?

Bu sezon gördüğü sarı kartlar nedeniyle kendisine yönelik planlı bir ön yargı olduğunu ifade eden Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, "Devamlı benim kulübemin yanında olan dördüncü hakemi görmek istemiyorum. Orada bir adalet, temsil kabiliyeti olması gereken bir düzen var." dedi.

4 lig maçında 3 sarı kart görmesi üzerine hakemler tarafından kendisine yönelik bir ön yargının olup olmadığına ilişkin soruya yanıt veren Belözoğlu, "Küçük yaştan beri bu camianın içindeyim. Birazcık da bu çok küçük yaşlardan beri bu camianın içinde olmanın hep sıkıntılarını yaşamış birisi oldum. Şikayetçi değilim. Her nimetin bir kendince külfeti var bu hayatta. Amma velakin teknik direktör olduktan sonra özellikle yan hakemlerin, dördüncü hakemlerin sadece benim kulübemin yanında olmasından dolayı rahatsızlığımı daha önce dile getirmiştim.

Burada ne yazık ki belli bir ön yargı ya da artık talimat neyse bu var. Bu benim tarafımdan yönetilmesi gereken bir süreç. Ama ne yazık ki biraz önce söylediğimiz gibi bir planlı bir ön yargı olduğunu düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin