Ankaragücü
Giriş Tarihi : 25-05-2023 21:01   Güncelleme : 25-05-2023 21:03

Ankaragücü, Faruk Koca ve Hüseyin Aytekin'e ceza yağdı

Ankaragücü, Faruk Koca ve Hüseyin Aytekin'e ceza yağdı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Ankaragücü ve Ankararagücü Başkanı Faruk Koca'ya para, Basın sözcüsü Hüeyin Aytekin'e para, hak mahrumiyeti ve ihtar cezası verdi.  cezası verdi. 

PFDK, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'ya Ümraniyespor maçı öncesinde kulüp sosyal medya hesabında yayınlanan açıklamalarında yer alan Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkında Açıklamalar nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın (FDT) 38/2. maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 100.000 lira para cezası verdi.

Kurul Ankaragücü'ne kulüp sosyal medya hesabında yayınlanan açıklamalarda yer alan Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkında Açıklamalar nedeniyle FDT’nin 38/3. maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 100.000 lira para cezası verdi.

PFDK, Ümraniyespor maçında Basın sözcüsü Hüseyin Aytekin'e akredite edilmediği alanda bulunmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası verdi.

Hüseyin Aytekin'e ayrıca  müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 21 gün hak mahkumiyeti ve 50 bin lira para cezası verildi. 

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin