Ankaragücü
Giriş Tarihi : 23-05-2023 21:45   Güncelleme : 23-05-2023 21:55

Ankaragücü, Faruk Koca ve Hüseyin Aytekin ceza kurulunda

Ankaragücü, Faruk Koca ve Hüseyin Aytekin ceza kurulunda

Ankaragücü'nün deplasmanda oynadığı Ümraniyespor maçında yaşananlar ve kulüp sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalar nedeniyle Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği Ankaragücü, Faruk Koca ve Hüseyin Aytekin'i Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na gönderdi.

Ankaragücü öncesi kulüp sosyal medya hesabından yayınlanan açıklamalarda yer alan “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca ceza kuruluna gönderildi.

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ise maç öncesi kulüp sosyal medya hesabından yayınlanan açıklamalarında yer alan “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyleFutbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz ceza kuruluna sevkedildi.

Ankara Basın Sözcüsü KHüseyin Aytekin ise  aynı müsabakadaki “tehdidi”nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7. maddesi uyarınca tedbirli olarak ceza kuruluna gönderildi.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin