FUTBOL
Giriş Tarihi : 17-12-2022 17:39   Güncelleme : 17-12-2022 17:45

Ankara Büyükşehir Belediye FOMGET ilk yarıyı lider bitirdi

Ankara Büyükşehir Belediye FOMGET ilk yarıyı lider bitirdi

Kadın Futbol Süper Ligi'nde zirvede yer alan iki takımın mücadelesinde kazanan 1-0'lık sonuçla Ankara Büyükşehir Belediye FOMGET takımı oldu.

Kadın Futbol Süper Ligi'nde haftaya lider olarak giren Galatasaray Petrolofisi ile Ankara Osmanlı Stadyumunda karşılaştı. Liderlik mücadelesi veren iki takım arasında oynanan maç son derece çekişmeli geçti. Maçın tek golünü 15. dakikada Yuliia attı. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca karşılaşmayı 1-0 kazanan Ankara temsilcisi 25 puanla ilk devreyi lider olarak tamamladı.

Ligin ilk devresinde istedikleri sonuçları aldıklarını belirten Ankara Büyükşehir Belediye FOMGET Kulüp Başkanı Akmet Öksüz, "9 maçta 8 galibiyet ve 1 beraberlik aldık. Ligin tek namağlup ekibiyiz. Bu bizleri gerçekten gururlandırıyor. Emeklerimizin karşılığını almak çok güzel. Ligin ikinci yarısı için planlamalarımızı yaptık. İkinci devreye en iyi şekilde hazırlanıp 2. devreyi de zirvede tamamlamak istiyoruz. Ardından da 100. yılda Ankara'ya şampiyonluk kupasını getirmek en büyü k arzumuz. Ligin ilk devresinde ortaya koyduğumuz bu büyük başarıda emeği geçen tüm ekibimizi gönülden kutluyorum" şeklinde konuştu.

Diğer yandan Ankara Büyükşehir Belediye FOMGET takımından Daria 13 golle ligin en fazla gol atan ismi oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye FOMGET takımı ikinci devre hazırlıklarını Yenikent'te bulunan ve geçtiğimiz günlerde yenilenen tesislerde yapacak. 

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin