Süper Lig
Giriş Tarihi : 24-11-2015 09:02   Güncelleme : 24-11-2015 09:02

G.Birliği, Osmanlı ve A.Gücü hüsranı

Gençlerbirliği, Trabzon deplasmanında uzatma anlarında yıkılırken, Osmanlıspor sahasında Çaykur Rize’ye son anlarda yediği golle teslim oldu. A.Gücü ise liderlik hesabıyla çıktığı maçta Manisa’ya yenilip, stadı dolduran taraftarını kahretti.

G.Birliği, Osmanlı ve A.Gücü hüsranı

Gençlerbirliği, Trabzon deplasmanında uzatma anlarında yıkılırken, Osmanlıspor sahasında Çaykur Rize’ye son anlarda yediği golle teslim oldu. A.Gücü ise liderlik hesabıyla çıktığı maçta Manisa’ya yenilip, stadı dolduran taraftarını kahretti.

Başkent’in 3 futbol takımı, kendi hedefleri doğrultusunda çıktığı 3 kritik maçı da kaybedip büyük bir hüsran yaşadı. Yenilgilerin ardından, Ankaragücü zirvenin 5 puan gerisine düşerken, Gençlerbirliği ve Osmanlıspor küme düşme hattının tedirginliğini üzerilerinde hissetmeye başladı. 12 hafta sonunda topladığı 12 puan ile 14. basamakta duran Gençlerbirliği, idari ve teknik ekip açıdan boşluk yaşayan, oyuncular arasındaki kavgalarla gündeme gelen Trabzonspor’a uzatma anlarında yediği golle 1-0 yenilip, bu sezon deplasmandaki puan başarısızlığına bir yenisini ekledi. Teknik Direktör Mehmet Özdilek, bu sezon 3. kez uzatma anlarında yedikleri golle maç kaybettiklerini hatırlatıp, şunları söyledi:

“Trabzonspor’un içinde bulunduğu psikolojik baskıyı iyi değerlendirmek istedik. Bunda başarılı olduk. Bu tür maçlarda bulduğunuz pozisyonları atmanız lazım. Biz son vuruşlarda beceriksizdik. Oyunun karşılığı en azından bir puan olmalıydı. Mücadeleden, takım duruşundan memnunum. Bu maçı unutacağız ve önümüze bakacağız.”

DEVREYE FARKLI SKORLA GİREBİLİRDİK

Son dönemde ele geçirdiği liderliği bir maç sonra bırakan Ankaragücü, yeniden zirveye yerleşme fırsatı bulduğu maçta, koltuğun sahibi Manisaspor’a 2-1 yenilerek, stadı dolduran ve müthiş destek veren taraftarını tam bir hayal kırıklığına uğrattı. Lider Manisa’nın 5 puan gerisine düşen ve eksi 3 puan cezası ile ilgili dosyası Tahkim Kurulu’nda bekleyen Ankaragücü’nde, son maçta alınan yenilginin ardından Teknik Direktör Kemal Kılıç’ın geleceğinin de tartışılmaya başladığı iddia edildi.

Maç sonu değerlendirme yapan Kılıç, böyle bir oyundan sonra kaybettiklerine inanamadığını belirtip, şöyle konuştu:

“Devre bitmeden fark atabilirdik. Futbolda, golü atıp rakibin gardını düşüreceksin. Benim saydığım 4 net pozisyonumuz var. Bunun yanında daha sağlam savunma yapmak gerekiyor. Taraftarımız mükemmeldi ve bizi baştan sona kadar destekledi. Sezon başından kaynaklanan bazı risklerimiz olsa da şampiyonluğun en büyük adayı biziz.”

14 PUANIN 10’UNU DIŞARIDA KAZANDI

4 maçlık mağlubiyet serisini Eskişehir galibiyeti ile kıran Osmanlıspor, Çaykur Rizespor’a 1-0 yenilip, kendi sahasındaki puan dağıtma geleneğini sürdürdü. Sarı-morlar, orta gruba yakınlaşma fırsatını kaçırırken, alt grubun baskısını üzerinde hissetmeye başladı. Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay, iç sahadaki sonuçları değiştirdiklerinde yukarılara çıkacaklarını düşündüğünü belirtip, şunları söyledi:
“Sahanın her bölümünde iyi göründük ancak futbolda bazen böyle şeyler yaşanıyor. Daha çok çalışacağız. 14 puanımız var, 10 puanı dışarıda kazandık. İç sahadaki sonuç açısından kısır olan durumumuzu düzeltmemiz gerekiyor. Takımın durumun iyi olması bizi bu konuda umutlandırıyor.”