Güncel
Giriş Tarihi : 18-11-2015 11:43   Güncelleme : 18-11-2015 11:43

Neymar resti çekti!

Barcelona'da forma giyen Brezilyalı futbolcu Neymar'ın menajerliğini yapan babası Neymar da Silva Santos, "Rahat bir mali ortam bulamazsak İspanya'dan gideriz" dedi.

Neymar resti çekti!

Barcelona'da forma giyen Brezilyalı futbolcu Neymar'ın menajerliğini yapan babası Neymar da Silva Santos, "Rahat bir mali ortam bulamazsak İspanya'dan gideriz" dedi.
 

İspanyol radyosu Cadena Ser'e konuşan Neymar da Silva Santos, oğlunun ve kendisinin vergi kaçırdığı iddialarıyla Brezilya ve İspanya'da yürütülen soruşturmalardan büyük rahatsızlık duyduklarını söyledi.
 

Hem Brezilya'da hem de İspanya'da suçlanmalarını kendileri açısından sorun olarak değerlendiren Santos, "Brezilya'da çalışan DIS adlı firmanın suç duyurusunu neden İspanya'da kabul ediyorlar? Bu bize zarar veriyor. Brezilya'da vergilerimizi ödedik. Maliye ile hiçbir zaman büyük bir sorun yaşamadık ama İspanya'ya geldikten sonra saldırılar başladı. 2,5 yıldır yöneltilen suçlamalara aynı cevapları verip duruyoruz" açıklamasında bulundu.
 

Neymar'ın imaj haklarının Brezilya'daki aile şirketleri üzerinden yürütüldüğünü vurgulayan Santos, "Bir gün sonra mali müfettişin bizi şaşırtmayacağı bir rahatlık istiyoruz. Neymar futbol oynuyor. Onun imajı işiyle bağlantılı değil. Onun imajı 2006 yılından beri Brezilya'da aktif olan bir şirkete bağlı. Onun dünya imajını şu anda Barcelona'da fırsata çevirmiş değiliz. Yıllardır bu şirket çalışıyor" değerlendirmesini yaptı.
 

Neymar'ın babası ayrıca, Barcelona ile 2018 Haziran ayına kadar sözleşmesi bulunan 23 yaşındaki oğlunun, Katalan kulübü ile sözleşme uzatma görüşmelerine başladığını ancak bazı konularda kendilerini rahatlatacak, çözülmesi gereken sorunlar olduğunu belirtti.
 

Santos, şunları kaydetti:
 

"Neymar'ın Barça ile olan sözleşmesine saygı göstereceğiz ama eğer Barça ile sözleşme yenilememiz gerekirse Neymar'a, bana ve ailemize rahatlık veren bir sözleşme olmalı. İspanya'nın bizim durumumuzu kabul edip etmediğini bilmek zorundayız. Mali konularda durmadan Brezilya ve İspanya'dan saldırıya uğramak bizim için çok zor. Neymar medyatik bir futbolcu ve onun imajı için Brezilya'dan çalışıyoruz. İspanya'da 2, 3, 4, 5 veya 10 yıl kalıp daha sonra 'sizin mali yapınız düzgün değil' denilmesini istemiyoruz. Bu yüzden yaptıklarımızın düzgün olup olmadığının net bir şekilde bildirilmesini istiyoruz. Mevcut ortam bizi çok güvensiz ve tedirgin bırakıyor. İyi şeyler yapıp, İspanya'nın bizi rahat bıraktığını bilmek zorundayız. Aksi halde gideriz."

Santos, her şeye rağmen Neymar'ın Barcelona'da oynamaya devam etmek istediğini ve başkalarından çok oğlunun söylediklerinin önemli olduğunu ifade etti.