Voleybol
Giriş Tarihi : 16-10-2015 17:37   Güncelleme : 16-10-2015 17:37

Halkbank tarihi bir sezon geçirmek istiyor

Yarışmacı kimliğinin yanı sıra, altyapıya verdiği önemle de dikkati çeken Halkbank Spor Kulübü, yetenekli gençlere yatırım yaparak A Takım’a çıkarıyor.

Halkbank tarihi bir sezon geçirmek istiyor

Yarışmacı kimliğinin yanı sıra, altyapıya verdiği önemle de dikkati çeken Halkbank Spor Kulübü, yetenekli gençlere yatırım yaparak A Takım’a çıkarıyor. Bu sporculardan biri olan Abdullah Çam. Genç smaçör, bu yıl ortaya konan tüm kupaları kazanmak istediklerini söyledi.

Olimpiyat istiyor

Genç oyuncu, başarı çıtasını yüksek tutuyor ve “Halkbank’ta forma giyip sıradan sonuçlar peşinde koşmak olmaz” diyor.

Abdullah Çam, “Hedeflerim arasında kulübümüzde oynayarak Şampiyonlar Ligi Kupası, ardından Dünya Kulüpler Kupasını Halkbank Müzesine kazandırmak var” diyerek hedeflerini açıklıyor ve ekliyor:

“Bu başarılar kulüple birlikte kişisel olarak benim özgeçmişime de yazılacak. Bunun yanında, katılacağımız yarışmalarda bireysel ödüller kazanmak arzusundayım. Tüm bunların yanında, olimpiyatta Türk Milli Takım forması giymek benim de hayallerimi süslüyor.”

Öncelik Şampiyonlar Kupasında

Çam, sezona ait hedeflerini şöyle sıralıyor:

“Takım olarak bu yıl bütün kupalara talibiz. Önce Bursa’da yapacağımız Şampiyonlar Kupası’nı almak arzusundayız. Ardından lig, Süper Kupa ve ve Şampiyonlar Ligi maratonu başlayacak. Hepsine adımızı yazdırmak, tarihi bir sezon geçirmek istiyoruz. Çok çalışıyoruz ve başaracağımıza inancımız tam. Halkbank ailesi kenetlendiğinde tüm zorlukları aşar. Bunu biliyor, ona göre hareket ediyoruz.”

Abdullah Çam kimdir?

Abdullah Çam, 1997 doğumlu. 2006’da Bursa Bosch Spor Kulübünde voleybola başladı. Burada, 2011’de Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonasında final oynadıktan sonra Halkbank Spor Kulübü’ne transfer oldu. İki yıllık altyapı serüveninde Yıldız Erkeklerde yarı final ve Genç Erkeklerde Türkiye finali oynadı.

Ardından Halkbank A Takımı’na yükseldi. Burada Süper Kupa ve Türkiye Kupası zaraferleri yaşadı.

Sakarya’da yapılan Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonasında “En iyi smaçör” ödülü kazandı.

İdolleri Bartosz Kurek,birlikte oynadığı Michal Kubiak, Osmany Juantorena ve daha once Halkbank forması giyen Matey Kaziyski.

Abdullah Çam’ın maçtan once ayakkabılarını sıkıca bağlamak ve sahaya sağ adımla girmek gibi uğurları var.