Voleybol
Giriş Tarihi : 13-10-2015 19:32   Güncelleme : 13-10-2015 19:32

Barış Katliamı'na isyan etti, Türkiye'yi terk etti

Salihli Belediyespor başkanı Cemal Murat Erim, Ankara'da yaşanan terör saldırısının ardından Porto Rikolu oyuncuları Karina Ocasio'nun Türkiye'den ayrıldığını bildirdi.

Barış Katliamı'na isyan etti, Türkiye'yi terk etti

Bayanlar Voleybol 1. Lig'in yeni ekiplerinden Salihli Belediyespor'un kulüp başkanı Cemal Murat Erim, Ankara'da yaşanan terör saldırısının ardından Porto Rikolu oyuncuları Karina Ocasio'nun Türkiye'den ayrıldığını bildirdi.


Erim, düzenlediği basın toplantısında, bu yıl Voleybol 1. Lig'e yükselen Salihli Belediyespor'un hedefleri doğrultusunda Porto Riko Milli Takımı'nda da oynayan Karina Ocasio'nun transferini gerçekleştirdiklerini söyledi.
 

Takıma kısa süre önce katılan Ocasio'nun önemli bir oyuncuları olduğunu belirten Erim, "Yeni transferimiz Porto Rikolu milli sporcu Ocasio, Ankara'daki patlamanın ardından Türkiye'den ayrıldı" dedi.
 

Ankara'daki terör saldırısının ardından sporcunun kendileriyle görüştüğünü aktaran Erim, şunları söyledi:
 

"Sporcumuz, kendisini Türkiye'de rahat hissetmediğini, kendisi ve çocukları için büyük bir sıkıntı yaşayacağına inandığını bildirdi. Çok tedirgin olduğunu ve ailesini düşünmesi gerektiğini söyledi. Biz de Türkiye'nin düşündüğü gibi olmadığını, güzel bir ülke olduğunu anlattık, ligde de güzel bir sezon geçireceğimizi söyledik. Fakat pazartesi günü bize haber vermeden kaldığı otelden ayrılarak şehirden ayrıldı."
 

"Yasal yollara başvuracağız"

Bu olayı yaşadıklarından dolayı üzgün olduklarını dile getiren Erim, konuya ilişkin avukatlarıyla görüştüklerini, gerekli yasal işlemleri başlatacaklarını kaydetti.
 

Porto Rikolu oyuncunun ülkesine gittiğini öğrendiklerini vurgulayan Cemal Murat Erim "Öğrendiğimiz kadarıyla ülkesine gitmiş. Yasal yolları, gerek iç hukuk gerekse uluslararası alanda kullanacağız. Başka bir takımda da oynaması zaten söz konusu değil. Birkaç gün içerisinde transfer yapıp, bu boşluğu doldurmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.