Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 06-10-2015 09:17   Güncelleme : 06-10-2015 09:17

Fenerbahçe'den şok tazminat talebi

Fenerbahçe yönetimi, Aziz Yıldırım ve yöneticilere beraat kararı çıkması durumunda, UEFA ve TFF aleyhine toplam 210 milyon Euro'luk tazminat davası açacak.

Fenerbahçe'den şok tazminat talebi

Fenerbahçe yönetimi, Şike Davası'nda başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilere beraat kararı çıkması durumunda, UEFA ve TFF aleyhine toplam 210 milyon Euro'luk tazminat davası açacak.

Şike Davası'nın son duruşmasında İstanbul Cumhuriyet Savcısı Abdullah Mirza Coşkun'un Aziz Yıldırım ve 6 kişinin beraatini istemesinin ardından gözler Fenerbahçe cephesine çevrildi.

210 MİLYON EURO'LUK DAVA

Sarı lacivertli kulübün, dava sonunda beraat kararı çıkması durumunda tazminat davası açabileceği kaydedilirken, Hollanda basınından flaş bir iddia geldi. Hollanda'da yayın yapan 'voetbalzone' sitesi, Fenerbahçe'nin UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu'na toplam 210 milyon Euro'luk bir dava açmaya hazırlandığını yazdı.

1 YIL CEZAEVİNDE YATTI

Haberde; 2012'de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Aziz Yıldırım'ın, 1 senelik cezayı çektikten sonra 'çarptırılmış kanıtlar' nedeniyle serbest bırakıldığı ve tekrar yargılanmanın başlandığı kaydedildi.

2 YIL MEN CEZASI ALMIŞTI

Fenerbahçe, 2011'de başlayan davanın ardından, UEFA'dan 2 sezon boyunca Avrupa kupalarından men cezası almıştı.