Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 19-09-2015 08:03   Güncelleme : 19-09-2015 08:03

Aziz Yıldırım'dan Pereira'ya uyarı

"Bu görüntü ne? Takım niye güçsüz?" diyen Başkan, "Böyle giderse işin rengi değişir" diye sert çıktı.

Aziz Yıldırım'dan Pereira'ya uyarı

"Bu görüntü ne? Takım niye güçsüz?" diyen Başkan, "Böyle giderse işin rengi değişir" diye sert çıktı. Görüşmeye tanık olanların ortak görüşü, "Takım düzelmezse Başkan Pereira'yı kovar" oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde grubun favorisi olarak gösterilen Fenerbahçe'nin, zayıf rakibi Molde'ye 3-1 yenilmesi soğuk duş etkisi yaparken yönetimin de eleştiri oklarında teknik direktör Pereira ile Sportif Direktör Terraneo vardı. Yenen 3 golün yanı sıra, ikinci yarıda yürüye yürüye oynanan futbol için bazı yöneticiler, "Her mevkiye 2 tane herkesin imrendiği yıldızlar aldık ama ortaya konan futbol çok eleştirilen geçen senenin dahi gerisinde" dediler. Tüm bu konuşmaların ardından maç sonu başkan Aziz Yıldırım, Vitor Pereira'yı yanına çağırıp, hesap sordu.

"TAKIM NİYE BU KADAR GÜÇSÜZ"

Başkan Yıldırım'ın çok sinirli olduğu ve "Nedir bu sonuç hoca. Bu görüntü bu takıma yakışıyor mu? Bu takım neden bu kadar güçsüz?" dediği öğrenildi. Pereira'nın ise Yıldırım'ın karşısında kendisine savunmakta zorlandığı ve "Futbolcunun kulağından tutup ben mi çalıştırayım. Hepsi yıldız isimler kendi kondisyonlarına göre çalışmaları gerek" tarzı açıklamalar yaptığı belirtildi.

DEVRE ARASINI GÖREMEYEBİLİR

Yöneticiler de ortadaki tablodan hoşnut değildi. Skorlardan çok futbolun sıkıntı olduğuna vurgu yapan yöneticiler, "Başkan Samandıra'ya inmeyeceğim diye söz verdi ama böyle giderse külahlar değişilir. İşler başka bir hal alır" dediler. Bazı yöneticiler ise "Böyle giderse başkan uzun bir aradan sonra devre arasında hoca kovar" yorumunu yaptı.

"YÜZÜMÜZE VURMAYIN"

Molde yenilgisi sonrası sosyal medyada bazı taraftarların yaptığı eleştiriler Asbaşkan İlhan Ekşioğlu'nu üzdü. Ekşioğlu, "Bazı tweetler beni çok üzüyor. Kombineni de formanı da kulübünü sevdiğin için alman lazım. Bunlar kötü sonuçta yüzümüze vurulmamalı" tweetiyle eleştirilere tepki gösterdi.