Ankaragücü
Giriş Tarihi : 10-09-2015 22:20   Güncelleme : 10-09-2015 22:20

Mehmet Yiğiner'den Ankaragücü taraftarına çağrı

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, tüm Ankaralıları hafta sonunda oynayacakları Fatih Karagümrük maçına davet ederken, ”19 Mayıs Stadı’nı tıklım tıklım doldurup karnaval havasında güzel bir galibiyet alalım" dedi.

Mehmet Yiğiner'den Ankaragücü taraftarına çağrı

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, tüm Ankaralıları hafta sonunda oynayacakları Fatih Karagümrük maçına davet ederken, ”19 Mayıs Stadı’nı tıklım tıklım doldurup karnaval havasında güzel bir galibiyet alalım" dedi.

Yasağın kaldırılma süreci bizleri çok zorladı

Sezon öncesi, her yönüyle zorlu ve titiz bir çalışmanın sonucunda transfer yasağını kaldırdıklarını söyleyen Mehmet Yiğiner; "FİFA’daki dosyaların çözüme kavuşturulması, vergi borçlarının yapılandırılarak düzenli olarak ödenebilir hale getirilmesi, futbolcularımızın maaş, prim ve maç başı alacaklarının ödenmesi ve en önemlisi şampiyonluğa oynayacak bir kadro oluşturulması bizleri gerçekten çok zorladı" dedi.

Ankara halkının Ankaragücü’ne sahip çıkması gerekiyor

Gelinen noktada, transfer yasağının kaldırılmasının ve şampiyonluğa oynayan bir kadro oluşturulmasının mutluluğunu yaşadığınıı söyleyen Yiğiner; "Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımla beraber üzerimize düşeni fazlasıyla yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Artık Ankara halkının Ankaragücü’ne sahip çıkması gerekiyor. Bu sezon tüm maçlarımızı final havasında oynayarak sezon sonunda şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. Bu nedenle içeride ve dışarıda oynayacağımız her maç büyük önem arz etmektedir. Ankaragücü’nü seven herkesi ve tüm Ankaralıları hafta sonu maça bekliyoruz. Onikinci adamımız dediğimiz ve itici bir güç olarak gördüğümüz taraftarlarımızın bu önemli günde bizleri yalnız bırakmayacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Sorunlar paylaştıkça azalır

Ankaragücü’nün Ankara’nın en büyük marka değeri olduğuna vurgulayan Mehmet Yiğiner, şöyle konuştu:

"Tüm Ankaralıların bilmesi gereken bir gerçek var o da Ankaragücü’müzün Ankara’nın en büyük markası ve ortak değeri olduğu gerçeğidir. Sorunlar paylaştıkça azalır, başarı da paylaştıkça güzelliklerle taçlanır. Sadece yönetim kurulumuzun çabası ile başarıyı yakalamak mümkün olmaz. Ortak değerimiz Ankaragücü’müzün büyük başarışlara imza atması için herkesin taşın altına elini değil gövdesini koyması gerekmektedir. Bu anlamda tüm Ankaralı hemşehrilerimizi, iş adamlarımızı, yerel yöneticilerimizi, milletvekillerimizi, dernek ve oda başkanlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı kulübümüze destek olmaya davet ediyor, bir kez daha hafta sonu oynayacağımız müsabakaya herkesi bekliyoruz."