Süper Lig
Giriş Tarihi : 14-08-2015 12:12   Güncelleme : 14-08-2015 12:12

TFF kulüplerin altyapılarına talip

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in önderliğinde yürütülen projede, kulüplerin alt yapılarının Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilmesi planlanıyor.

TFF kulüplerin altyapılarına talip

Türk futbolunda yeni bir dönemin başlamasına ramak kaldı! Profesyonel futbol liglerinde mücadele eden takımların antrenman sahalarının iyileştirilmesi ve tesisleşme konusunda yardımlar yapmayı planlayan Türkiye Futbol Federasyonu bu kez de kulüplerin altyapılarına el atıyor.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in önderliğinde yürütülen projede, kulüplerin alt yapılarının Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilmesi planlanıyor.

Futbol kulüplerinin alt yapılarında görev yapan eğitimcilerin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından tayin edilmesinin planlandığı projede, eğitimcilerin ücretleri, sporcuların genel ihtiyaçları ve eğitim/sosyal projelerin de TFF tarafından organize edilmesi isteniyor.

Fatih Terim ve ekibinin projesini futbol kulüplerinin başkanlarına aktaracak olan Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği'nden de onay verilmesi durumunda projeyi önümüzdeki yıllarda hayata geçirmeyi planlıyor.

Türk futbol kulüplerinin altyapılarında önemli hamleler yaparak Milli Takımlar seviyesinde de önemli aşamalar kaydetmeyi planlayan TFF, Avrupa'da forma giyen genç Türk futbolcuların daha yakından takip edilmesi ve alt yaş Milli Takım kadrolarına kazandırılması için ayrıca bir proje hazırlıyor.

ALT YAŞ MİLLİ TAKIMLARDA "AVRUPA" SIKINTISI

Güncelliği koruması adına tüm kategorilerde son seçilen milli takımları baz aldığımız çalışmanın bizlere verdiği ilk sonuç yaş arttıkça, Avrupa’dan kadrolara davet alan oyuncuların sayısının da arttığını gösterdi.

U14 ve U15’te hiç Avrupa’da top koşturan futbolcu yer almazken U16’da bir tane, U17’de üç tane, U18’de üç tane, U19’da dört tane futbolcuya rastladık. U20 ve Ümit Milli Takım’da ise ikişer adet Avrupa’dan isim yer aldı.

U20 ve Ümit Milli Takım’ın yarışçı bir ekip olmasından dolayı buraya davet alan oyuncuların kendi takımlarında sıklıkla forma giyen ve A Milli Takım için hazırlanan futbolcular olması da ayrı bir detay olarak göze çarptı.

Kaynak: Sporx