Antalyaspor
Giriş Tarihi : 12-08-2015 12:49   Güncelleme : 12-08-2015 12:49

Antalyaspor'da garip gelişmeler!

Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz geçmiş dönemde yapılan altyapı ve profesyonel futbol takımındaki oyuncu transferlerini eleştirdi.

Antalyaspor'da garip gelişmeler!

Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz geçmiş dönemde yapılan altyapı ve profesyonel futbol takımındaki oyuncu transferlerini eleştirdi.

Yılmaz, başkan Gültekin Gencer’e, Eto’o ve menajerinin üç yıllık 10 milyon Euro maliyetinin sponsorları tarafından karşılanacağı yönünde açıklamalarını hatırlattı.

Kamerunlu golcüye ödenen ücreti eleştiren Yılmaz, "Osmanlı’da bir tane fetret devri yaşandı, Antalyaspor’da ikinci yaşanıyor. Tüm transferler Yusuf Şimşek’in de menajeri olan malum kişi tarafından organize edildiği, gelen oyuncularda hep aynı menajerin adının geçtiği, para yerine sözleşme süresini kapsayan senetler veriliyor. Diarra’nın menajeri 1.5 aydır kulüpte dolaşıyor. Bu kişiye Fornezzi’nin de menajerlik izni verildiği doğru mu? Kvesiç isimli oyuncuya 115 bin Euro bonservis ödemişiz. 200 bin Euro da imza parası ödemişiz. Bonservis parası ödenen futbolcuyla imza parası ödendiğini duydunuz mu? Demek ki bir ilke imza atmışız" diye konuştu.

Divan Başkanı Hasan Subaşı, Yılmaz’ı konuşmasını özetlemesi yönünde uyarıda bulundu. Hasan Subaşı’nın mali konuları basın açıklaması ya da iddialarını savcılığa suç duyurusunda bulunarak kamuoyuna paylaşabileceğini belirtmesi üzerine Yılmaz, istendiği takdirde konuşmasını bitirebileceğini söyledi. Kısa süreli gerginliğin ardından Yılmaz konuşmalarına devam etti. Antalyaspor Vakfı’nın seçimlerinin gecikmesinin speküle edildiğini aktaran Yılmaz, Antalyaspor sevdalısı olarak her zaman takımın yanında olacağını vurguladı.