Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 30-07-2015 13:03   Güncelleme : 30-07-2015 13:03

TSYD Kupası'nda E-Bilet ve PassoLig yok

49. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Dörtlü Futbol Turnuvası'nda eşleşmeler belli oldu.

TSYD Kupası'nda E-Bilet ve PassoLig yok

49. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Dörtlü Futbol Turnuvası'nda eşleşmeler belli oldu.

Gençlerbirliği, Eskişehirspor, Osmanlıspor ve Mersin İdmanyurdu'nun katılımıyla 19 Mayıs Stadı'nda, 7-9 Ağustos'ta oynanacak turnuvanın basın toplantısı, TSYD Ankara Şubesi'nde düzenlendi. TSYD Ankara Şubesi Başkanı Kerem Öncel'in yanı sıra katılımcı takımların temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda, yarı final eşleşmelerinin kuraları çekildi.

Buna göre 7 Ağustos Cuma günü yapılacak yarı final maçlarında, Gençlerbirliği ile Mersin İdmanyurdu, Osmanlıspor'la da Eskişehirspor karşı karşıya gelecek. Turnuva yarı final ve finalinde, ilk maçlar 18.00, 2. maçlar ise 20.00'de oynanacak.

Kaleci dahil en fazla 6 oyuncu değişikliğinin yapılabileceği maçlarda, normal süre berabere bittiği takdirde, uzatma verilmeden penaltı atışlarına geçilecek.

Karşılaşmalar, kağıt bilet uygulamasıyla maraton ve kapalı tribünde izlenebilecek. Taraftarlar, fiyatı 10 lira olarak belirlenen tek biletle, günün iki maçını da takip edebilecek.

Öncel: "Maç saatlerinin güvenlik nedeniyle biraz erkene alındı"

TSYD Ankara Şubesi Başkanı Kerem Öncel, toplantıda yaptığı konuşmada, yarım asırdır düzenlenen turnuvaya emeği geçen eski, yeni tüm yöneticilere ve katılımcı takımlara teşekkürü borç bildiklerini söyledi.

Bu yıl turnuvada mücadele edecek 4 takımın da çok değerli olduğunu dile getiren Öncel, "Turnuvanın, 1 hafta sonra başlayacak lig öncesi iyi bir hazırlık niteliği taşıyacağını düşünüyoruz" dedi.

Maç saatlerinin güvenlik nedeniyle biraz erkene alındığını dile getiren Öncel, "Her türlü güvenlik önlemi alındı. Ayrıca bu turnuvayı, yakın zamanda kaybettiğimiz duayen gazeteci Devrim Sağıroğlu'na ithaf ettik. Bu nedenle de ayrı bir önem taşıyor" diye konuştu.

TSYD Ankara Şubesi olarak. plaj voleybolu ile başladıkları turnuvalara futbolun ardından, voleybol ve basketbolla devam edeceklerini anlatan Öncel, "Atletizm branşı ile ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Olumlu sonuçlanırsa, Cumhuriyet Kupası adı altında bişr koşu düzenleyeceğiz. Amacımız; herkes spor yapsın, kimse seyirci kalmasın" ifadelerini kullandı.

Ölmez: "Turnuva takımın son halini görmek açısından büyük önem taşıyor"

Gençlerbirliği İdari İşlerden Sorumlu Asbaşkanı Arif Ölmez de, kendilerini turnuvanın ev sahibi olarak gördüklerini belirterek, "Bu yıl 7-8 yeni oyuncumuz var. Adaptasyon süreci hemen hemen tamamlandı. Bu turnuva takımın son halini görmek açısından büyük önem taşıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

Ölmez, 19 Mayıs Stadı'nın son durumu ile ilgili yöneltilen soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Geçen sezon 19 Mayıs Stadı'nı, kentimizin güzide takımlarından Ankaragücü ile birlikte kullandık. Düşünebiliyor musunuz, sezon boyunca 60 maç yapıyorsunuz. Geçen yıl 2 ay boyunca büyük sıkıntı çektik. Aynı şekilde bu yıl da sıkıntı çekeceğiz gibi gözüküyor. Buna nasıl önlem alırız, bunun yollarını arayacağız."

Toplantıya Osmanlıspor'ı temsilen katılan Nurullah Başer, Mersin İdmanyurdu'nu temsil eden Hikmet Kaya ve Eskişehirspor temsilcisi Bilge Kosbatur da, turnuvanın lige hazırlık anlamında büyük önem taşıdığını, turnuvaya katılmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.