Güncel
Giriş Tarihi : 29-07-2015 10:21   Güncelleme : 29-07-2015 10:21

Mourinho'nun dilinin kemiği yok

Jose Mourinho, kendisi hakkında iğneleyici bir açıklama yapan Rafael Benitez’in eşine cevap verdi.

Mourinho'nun dilinin kemiği yok

Rafael Benitez'in eşi Montserrat Seara'nın açıklamalarına yorumu sorulan Jose Mourinho, her zaman olduğu gibi sert ifadeler kullandı. Mourinho Seara'nın eşinin diyetiyle ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

Jose Mourinho ve Rafael Benitez’in teknik direktörlük kariyerlerinde ilginç bir detay göze çarpıyor. Benitez, Real Madrid’in başına geçerek 3. kez Portekizli teknik adamın çalıştırdığı bir takımda görev yapmış oldu. Benitez daha önce Inter’de çalışan ve şu an Chelsea’de 2. dönemini geçiren Mourinho’nun ardından bu takımlarda göreve getirilen teknik adamlardan olmuştu.

Rafael Benitez’in eşi Montserrat Seara dün yaptığı açıklamada “Rafael, 3. kez Mourinho’nun ardından bir takımın başına geçti. Şu an da Mourinho’nun dağıttığı Real Madrid’i kurtarmakla uğraşıyor” şeklinde bir şaka yollu bir açıklama yapmıştı.

“BENITEZ, INTER’İ 6 AYDA MAHVETTİ”

Sert açıklamaları ve sivri dilli eleştirileriyle tanınan Mourinho’dan Seara’ya cevap gecikmedi. Barcelona ile oynanan ve Chelsea’nin penaltılarla kazandığı hazırlık maçının ardından kendisine bu eleştirilerin hatırlatıldığı Mourinho şu açıklamalarda bulundu:

“Kusura bakmasın, hanımefendinin kafası biraz karışmış. Gülmüyorum, çünkü kocası Chelsea’nin başına Roberto Di Matteo’nun ardından geçti. Real Madrid’de de Carlo Ancelotti’nin ardından göreve getirildi. Kocasının benim ardımdan başına geçtiği tek takım Inter’di ki, o sırada Avrupa’nın en iyisi olarak bıraktığım takımı 6 ayda mahvetti. Bence hanımefendi beni çok düşünmemeli. Vaktini eşinin diyetiyle ilgilenerek harcamalı ve benimle ilgili daha az konuşmalı”