Ankaragücü
Giriş Tarihi : 22-07-2015 11:09   Güncelleme : 22-07-2015 11:09

Ankaragücü'nde altyapı ordusu çalışmalara başladı

Ankaragücü'nün 300 kişilik altyapı ordusu yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Ankaragücü'nde altyapı ordusu çalışmalara başladı

Ankaragücü'nün 300 kişilik altyapı ordusu yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Futbol branşında 300 sporcu ile mücadele edecek olan Ankaragücü altyapısı Coca Cola Gelişim Liglerinde; U19, U17, U16, U15, U14, yerel liglerde ise U13, U12, U11, U10 olmak üzere toplam 9 takımla yer alacak.

Muhammer Kılıç: Ankaragücü’müzün yükselişi alt yapılar sayesinde gerçekleşecektir

Sabah yapılan çalışmayı Basın Sözcüsü Tuna Yılmaz ile birlikte izleyen Alt Yapı ve Amatör Branşlardan sorumlu AS Başkan Muhammer Kılıç, antrenman öncesi yaptığı kısa değerlendirmede,”Ankaragücü’nde alt yapının öneminin göz ardı edilmesinin mümkün olmadığını” vurguladı. Kılıç,” Türk Futbolunun ve özellikle Ankaragücü’müzün yükselişi alt yapılar sayesinde gerçekleşecektir. Bizler bu doğrultuda göreve geldiğimiz günden bu güne Yönetim Kurulumuz ve alt yapı hocalarımızla birlikte planlı ve programlı olarak çalışıyoruz” dedi.

Yapılan çalışmaların meyvelerini almış olmanın en büyük kazancımız olduğuna değinen Muhammer Kılıç, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: Ankaragücü Ruhu ile yetişen tüm sporcularımıza ve alt yapı hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bu gayretli çalışmalar Ankaragücü’müzün geleceğini oluşturma adına son derece umut verici. Başarının temeli, planlı ve disiplinli alt yapılardan geçer, bu anlamda emeği geçen tüm hocalarımızı tebrik ediyor, yeni sezon öncesi kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Alt yapıdan A takıma 8 takviye

Yeni sezon öncesi Futbol A Takımına 8 oyuncu daha göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu Sadık İşçanoğlu ise yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Bu yıl 8 tane oyuncumuzu A Takımımıza gönderdik. Aynı zamanda Milli Takım kategorilerimizde birçok futbolcu ile kulübümüzü temsil etmenin onurunu yaşadık. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde yaptığımız AR-GE çalışmaları neticesinde alt yapımıza birçok yeni sporcu kazandırdık. Yapmış olduğumuz çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Başkanımız Mehmet Yiğiner ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyoruz. Ben ve ekibim her zaman olduğu gibi camiamızın gurur duyacağı yeni güçlüler yetiştirmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.

2

3

4

5

6

 

7