1461 Trabzon
Giriş Tarihi : 01-07-2015 15:02   Güncelleme : 01-07-2015 15:02

Ertuğrul sağlamdan flaş transfer açıklaması

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, isimleri İstanbul takımlarıyla anılan Ozan Tufan, Volkan Şen ve Serdar Aziz’in takımda kalacağın açıkladı.

Ertuğrul sağlamdan flaş transfer açıklaması

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, isimleri İstanbul takımlarıyla anılan Ozan Tufan, Volkan Şen ve Serdar Aziz’in takımda kalacağın açıkladı.

Ayrıca Sağlam, Josue dışında 2 önemli futbolcu ile de görüştüklerini açıkladı. Yeşil-beyazlı takımın teknik patronu Ertuğrul Sağlam, kulübün resmi televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Takımla ilgili düşüncelerini açıklayan Sağlam, "Geçen seneden ofansif anlamda üretken, bol pozisyona giren, değerlendirme konusunda sıkıntı yaşayan, izleyene keyif veren Bursaspor vardı. Kadrodan birkaç tane önemli futbolcumuz ayrıldı. Bursaspor'un otaya koyduğu futbol gerçeklerini değerlendirerek, gelecek sezona bir şeyler koyabilirsek daha iyi olacağız. Çalışmalarımız halen devam ediyor. Bizden ne istendiğinin farkındayız" diye konuştu.

"KİRALIK OLARAK GİDEN ARKADAŞLARIMIZ TAKIMA DÖNECEK"

Kiralık futbolcularla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlam, şunları söyledi: "Yeniden Bursaspor'a başlangıcımızı yeni bir sayfa olarak değerlendiriyorum. Geçmişte bir sebeplerden dolayı oyuncularımızla alakalı geçmişe bir kenara bırakmalıyız. Aydın Karabulut, Ozan İpek, Oğuzhan Aynaoğlu, Furkan Soyalp gibi arkadaşlarımızla burada çalışacağız. Biz onlara inanıp, güveniyoruz. Bunu boşa çıkarmazlarsa bizle devam edecekler. Bu sezonki sorumluluğumuz üst seviyede. Bursaspor formasının değerini herkesin bilmeleri gerekiyor. Ama su istimal içinde olan, işi boş verenleri ise affetmem."

"SAĞ BEKE TRANSFER YAPACAĞIZ"

Defans konusuna yapılan takviyelerle ilgili konuşan Sağlam, "Sağ bek konusunda alternatifimiz yok. Geçen sezonda bu durum böyleydi. Zaman zaman Ozan Tufan, bir maçta da Holmen oynadı. Futbolda enteresan olaylar gerçekleşiyor. Çok önemli zamanlarda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Sezon başında her mevkinin alternatiflerini oluşturmak istiyoruz. Sağ bek konusunda bir transfer yapmak istiyoruz. Defans bölgesinde alternatifli oyuncu bulabiliyorsanız avantaj oluyor. 18 kişilik kadroyu yaparken 1 adamla 2 mevkinin alternatifini yaparsanız avantaj olur. Geçmiş dönemlerde Hakan Aslantaş, Serdar Aziz, Mustafa Keçeli, Basser gibi oyuncularla bunu yaptık. Genelde sıkıştığınız zaman kullanıyorsunuz. Ama birkaç mevkiilik oyuncularda gerçek performansı tam olarak alamıyorsunuz" açıklamasını yaptı.

"ENES BİR PROJE TRANSFERİ"

Enes Ünal'ın Manchester City'e transferini de değerlendiren Sağlam, şöyle devam etti: "Bütçesi dev takımlarda Manchester City, Enes gibi 5-6 tane oyuncuyu kadrosuna katmıştır. 4 sene dışarıda olgunlaşmasını sağlıyor. Sonra kendi takımına oynayacak düzeye gelmişse kadrosuna katıyor. Gelmemişse yollarını ayırıyor. Oradaki transfer politikasıyla bizimkini değerlendiremeyiz. Salih, Atınç ve Batuhan ile Enes'i aynı anda değerlendiremeyiz. Onlar süper ligde oynamışlar. Ama City, Enes'i bir proje transferi olarak renklerine kattı. Bursaspor'dan dünya devine oyuncu gitmesi çok önemli. Gönül ister ki başarılı olsun, şehrimizi ve takımımızı güzel şekilde temsil etsin."

"VOLKAN, OZAN VE SERDAR TAKIMDA KALACAK"

Volkan Şen, Ozan Tufan ve Serdar Aziz, hakkında çıkan transfer dedikodularına açıklık getiren Sağlam, "Volkan Şen, Ozan, Serdar ile alakalı transfer haberleri çıkıyor. Biz bundan sonraki dönemde oyuncularımız kaybetmek istemiyoruz. Volkan, Serdar, Ozan bizim önümüzdeki sezon planlarımızda önemli yer tutuyor. Bu oyuncularımızla alakalı çıkan transfer haberleri bize bakan tarafıyla gerçek dışıdır" ifadelerini kullandı.

"JOSUE TRANSFERİNİ BİTİRMEK İSTİYORUZ"

Josue transferi hakkında konuşan Sağlam, "Josue'ye transferine olumlu bakıyoruz. Eskişehirspor'dayken Josue ile irtibata geçmiştik. Hatta anlaşmıştık. Ama o dönemde oyuncu Bursaspor'u tercih etmişti. Başkanımız şuanda Portekiz'de. İnşallah o işi bitirip, Josue ile birlikte Bursa'ya gelirler" dedi.

"TİMSAH ARENA'NIN DOLU VE COŞKULU OLMASI GEREKİYOR"

Timsah Arena ile ilgili düşüncelerini anlatan Sağlam, şunları söyledi: "Stadyumla alakalı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe çok uğraşıyor. Stadyumu sezona yetiştirmek istiyor. Çok ciddi şekilde eleman takviyesi yapılmış. 45 bin kişilik stadyumda hizmet verebilmesi için dolu olması gerekiyor. Dolu olması içinde takım oluşturmalıyız. İyi bir takım oluşturacağız. Taraftarımız geçtiğimiz sezon bir ara verdiler. Onlarda yeni stadyumda takımlarına destek olacak. O stadyumun dolu ve coşkulu şekilde sezona girmesini bekliyorum."

"SÖNMÜŞ YILDIZA İHTİYACIMIZ YOK"

Transferle ilgili taraftarlara müjdeler veren Sağlam, şöyle devam etti: "İnşallah bu hafta içinde imza atacak oyuncu bekliyoruz. Anlaştığınız oyuncularda bazen pürüz çıkıyor. Bu işlerde imza atılmadan iş bitmiyor. Bu çok zor bu iş. Dengeyi iyi tutturmak lazım. Yıldız oyuncu herkesi mutlu ediyor. Sönmüş yıldızlar var. Bizim sönmüş yıldıza ihtiyacımız yok. Bizim yıldızımız takıma uyumlu olması lazım. Bu dengeyi iyi tutturmak lazım. Bazı oyuncular geldiği yere değer katar. Bazı oyuncularda geldiği yerde değer kazanır. Bizim iki türlü oyuncuyu da ihtiyacımız var."

"FERNANDAO TARZINDA GOLCÜ OYUNCU ALACAĞIZ"

Alacakları golcü futbolcu hakkında bilgiler veren Sağlam, "Biz güçlü, kuvvetli, ön tarafta savunmayı rahatsız edecek bir golcü arıyoruz. Fernandao tarzında bir oyuncu bakıyoruz. Aslında komple bir santrafor önceliğimiz. Transfer gündemimizde olan 2 futbolcuyu daha önceden takip ediyoruz. Arjantin liginde lig aralık ayında bitiyor. Oradan futbolcu çıkarmak kolay olmuyor. Brezilya'da lig öyle bitiyor. Arjantin ve Brezilya ile alakalı görüşmelerimizi yaptık. Arjantin'in önemli takımından forvet oyuncusu ile görüşüyoruz. Fiyat konusunda sıkıntı var. Kendisi çok önemli bir futbolcu. Şuanda 2 tane görüştüğümüz oyuncular da bizim daha önceden izlediğimiz futbolcular" şeklinde konuştu.