Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 05-11-2014 09:55   Güncelleme : 05-11-2014 09:55

Fenerbahçe bayanlara ve çocuklara oynadı

Son olarak iki maç seyircisiz oynama cezası alan Fenerbahçe'nin son üç sezonda aldığı seyircisiz oynama cezası 21 maçı buldu.

Fenerbahçe bayanlara ve çocuklara oynadı
Son olarak iki maç seyircisiz oynama cezası alan Fenerbahçe'nin son üç sezonda aldığı seyircisiz oynama cezası 21 maçı buldu.
Bu ceza sadece sahaya yansımadı. Taraftarından mahrum 18 kez Şükrü Saracoğlu’nda arz-ı endam eden Kanarya, yeni sezona da cezalarla giriyor.
Cezalar yüzünden çok ciddi bir meblağdan olan Fenerbahçe’nin zararının 30 milyon liraya yakın olduğu tahmin ediliyor. Bugün PFDK’nın açıkladığı 2 maçlık cezaya, Tahkim Kurulu’nun reddettiği müsabaka da eklenince ortaya son 3 sezonda 21 kez sahası kapanan bir Fenerbahçe çıktı. Sarı lacivertli takımı 12 maçla Beşiktaş takip ederken, ezeli rakip Galatasaray'ın bu süre zarfında aldığı seyircisiz oynama cezası aldığı maç sayısı sadece iki.
Gelir kaybı çok yüksek
Bilet ve maç günü hasılatı gibi gelirlerle maç başına ortalama 750.000 – 1.000.000 TL arasında gelir elde eden Fenerbahçe’nin son üç sezonda aldığı cezalarla mahrum kaldığı gelir yaklaşık 17 ilâ 21 milyon lirayı buluyor. 
Diego Ribas gibi bir yıldızın üç yıllık maliyetine yakın bir ücretten aldığı cezalar nedeniyle uzak kalan sarı lacivertli yönetim, bu geliri elde edemediği gibi bir de her defasında katlanarak artan para cezası ödüyor.
Üç yıllık süre zarfında kaybettiği maç günü hasılatının yarısına yakın bir bedeli de TFF’ye ceza olarak ödeyen Fenerbahçe yönetimi 25 milyon lirayı bulan ağır fatura karşısında kara kara düşünürken işin taraftar boyutu da önümüzdeki sezon Aziz Yıldırım ve ekibini zorlayacak gibi görünüyor.
Cezası nedeniyle Avrupa’da yer almamasından ötürü ligle sınırlı olan kombinelerin önemli bir kısmının cezalara kurban gitmesi Fenerbahçeli taraftarların kafasında kombine alımı öncesi büyük soru işareti oluşturuyor. Fenerbahçe yönetimi de bu durumdan ötürü taraftarlarını bilgilendirmeyi düşünüyor. Etiketler: fenerbahçe seyircisiz oynama cezaları