Bursaspor
Giriş Tarihi : 11-06-2015 10:14   Güncelleme : 11-06-2015 10:14

Bursaspor'da Belluschi krizi!

Arjantinli krampon yönetime takımdan ayrılmak istediğini söyledi.

Bursaspor'da Belluschi krizi!

Arjantinli krampon yönetime takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Ertuğrul Sağlam'ın da katıldığı toplantı karara bağlanmadı sadece Belluschi'yi düşünmesi için süre verildi. Bu arada tecrübeli futbolcunun evindeki eşyalarını topladığı, Bursa'da kullandığı otomobilini de sattığı ortaya çıktı.

MENAJERİYLE GELDİ

Bursaspor'da dün beklenmedik ve sonucu takımı yakından ilgilendiren bir zirve gerçekleşti. Takımın dinamosu konumundaki Fernando Belluschi sürpriz bir kararla yönetimle görüşmek için randevu talep etti. Arjantinli krampon öğleden sonra beraberindeki Arjantinli menajeri Fernando ile birlikte Özlüce Tesisleri'ne gitti. Başkan Recep Bölükbaşı'nın makamındaki görüşmede yöneticilerin yanı sıra Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın da hazır bulunduğu bildirildi.

ADETA ŞOKE OLDULAR

Merhum Başkan İbrahim Yazıcı'nın yaptığı mukaveleye göre bu sezon 25 maçtan fazla oynadığı için sözleşmesi uzayan ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde mukavele bitiş tarihi olarak 2016 yılının Mayıs ayı görünen Fernando Belluschi yönetimle yaptığı toplantıda takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Arjantinli futbolcunun takımda kesin kalacağını düşünen Sağlam ve yönetim bu beklenmedik talep karşısında adeta şoke oldu.

KARAR İÇİN SÜRE VERİLDİ

Ertuğrul Sağlam ve yöneticilerin Fernando Belluschi'yi ikna etmek için uzun uğraş verdiği belirtildi. Tecrübeli futbolcu ve menajerine kararlarını bir kez daha gözden geçirmeleri için birkaç gün süre verildi. Belluschi'nin sırf bu toplantıyı yapmak için ülkesine gitmediği ve izninin büyük bir bölümünü Bursa'da geçirdiği öğrenildi. Belluschi aralık ayında da yönetimle yaptığı toplantıda gelecek planlamasında önümüzdeki yıl Bursaspor'un olmadığını ve kariyerini İtalya ya da İspanya'da sürdürmek istediğini söylemişti.

ARABASINI SATTI, EŞYALARINI TOPLADI

Bursaspor'dan ayrılmayı ciddi bir şekilde düşünen Fernando Belluschi'nin Bursa'da ikamet ettiği evdeki eşyalarını topladığı öğrenildi. Evin kiralık sözleşmesinin ağustos ayında biteceği bildirilirken, Belluschi'nin eşyalarının toplanmış bir şekilde evde bekletildiği kaydedildi. Bu arada Arjantinli kramponun Bursa'da kullandığı otomobilini de geçen hafta içinde sattığı ortaya çıktı.