Süper Lig
Giriş Tarihi : 09-06-2015 12:25   Güncelleme : 09-06-2015 12:25

Bu nasıl demokrasi Göksel Gümüşdağ!

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, tüm kulüpleri yarın sabah 09.00'da toplantıya çağırdı.

Bu nasıl demokrasi Göksel Gümüşdağ!

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, tüm kulüpleri yarın sabah 09.00'da toplantıya çağırdı. TFF Başkanlığı seçiminin konuşulacağı toplantıda, Kulüpler Birliği'nin hangi adayı destekleyeceği konusunda oylama yapılacak. Oylamanın sonuçları ve hangi kulübün hangi adayı destekleyeceği daha sonra bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulacak.

29 Haziran'da yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi sürpriz bir gelişme yaşandı...

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, tüm kulüpleri olağanüstü toplantıya çağırdı. Yarın sabah saat 09.00'da başlayacak toplantının ana gündem maddesi TFF Başkanlığı seçimleri...

KULÜPLER, BİRLİĞİN KARARINA UYMAK ZORUNDA DEĞİL

Göksel Gümüşdağ başkanlığında yapılacak toplantıda kulüp temsilcileri, TFF seçimlerine yönelik düşüncelerini açıklayacak ve Kulüpler Birliği Vakfı olarak hangi adayın destekleneceği konusunda oylama yapılacak. Ancak kulüpler, birlik kararına uymak zorunda değil; seçimde istediği adaya oy verebilecek.

Oylamadan çıkacak sonuç daha sonra Göksel Gümüşdağ tarafından bir basın toplantısıyla kamuoyuna ilan edilecek. Gümüşdağ, ayrıca bir ilke imza atarak, hangi kulübün hangi adayı destekleyeceğini seçimden önce açıklayacak.

TFF Başkanlığı için, mevcut başkan Yıldırım Demirören, eski başkan Haluk Ulusoy ve Erdal Alkış aday oldu.