Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 29-05-2015 22:37   Güncelleme : 29-05-2015 22:37

Maç bitti Ferhat çıldırdı

Beşiktaş-Gençlerbirliği maçı sonrası futbolcular arasında gerilim yaşandı.

Maç bitti Ferhat çıldırdı

Beşiktaş-Gençlerbirliği maçı sonrası futbolcular arasında gerilim yaşandı.

Beşiktaş-Gençlerbirliği maçının bitiş düdüğünün ardından Galatasaray maçında yediği gol çok konuşulan Gençlerbirliği kalecisi Ferhat Kaplan, Oğuzhan Özyakup'un üzerine yürüdü. Diğer futbolcular da olaya müdahil olunca itiş-kakış yaşandı.

Yaşanan gerginlik araya girenler tarafından önlendi.

Bu arada Ferhat Kaplan, karşılaşma boyunca Galatasaray maçında yediği gol nedeniyle siyah-beyazlı taraftarlar tarafından ıslıklandı ve aleyhinde tezahüratlar yapıldı.

Genç kaleciye karşılaşmanın devre arasında kırmızı-siyahlı teknik heyetin "Çıkmak istiyor musun?" diye sorduğu ancak Kaplan'ın sahada kalmak için ısrarcı olduğu ve devam etmek istediği öğrenildi.

Maçın bitiş düdüğünün ardından da Beşiktaşlı futbolcular ile Ferhat Kaplan arasında gerginlik yaşanırken, olayı araya giren diğer futbolcular ve teknik heyet yatıştırdı.

HATALI GOLLER YEDİ

Galatasaray maçında Sneijder'in attığı golde elini topa uzatmamakla suçlanan Gençlerbirlği kalecisi Ferhat Kaplan, Beşiktaş karşısında da büyük hatalar yaptı. Üzerine gelen bir top bacaklarının arasından kaçıran Kaplan, Cenk Tosun'un golünde ise yanlış köşeye uzandı.
Galatasaray maçında Sneijder'den yediği golle bir andaTürkiye'nin gündemine oturan Gençlerbirliği kalecisiFerhat Kaplan, Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı taraftarların yoğun tepkisiyla karşılaşmıştı. Başkent ekibinin 26 yaşındaki eldiveni, Beşiktaş karşılaşmasında yaptığı hatalarla dikkat çekti.

KENDİ KALESİNE ATIYORDU

Karşılaşmanın 32. dakikasında Kerim Frei'ın şutunda üzerine gelen topu sektirerek bacaklarının arasından kaçıran Ferhat az kalsın topu kendi ağlarına yolluyordu.

CENK'İN GOLÜNDE TERSE YATTI

Beşiktaş'ın Cenk Tosun'la öne geçtiği golde kaleci Ferhat yine yanlış tercihte bulundu. CenkTosun, sağ çaprazdan dar açıdan uzak köşeye yerden bir vuruş çıkarırken, kaleci Ferhat kapattığı köşeye uzanınca top ağlarla buluştu.