Ankaraspor
Giriş Tarihi : 23-05-2015 08:37   Güncelleme : 23-05-2015 08:37

Hedef Süper Lig'de kalıcı olmak!

Osmanlıspor Teknik Direktörü, son bölümde yakaladıkları seri ile finali iyi yaptıklarını söyledi.

Hedef Süper Lig'de kalıcı olmak!

Osmanlıspor Teknik Direktörü, son bölümde yakaladıkları seri ile finali iyi yaptıklarını söyledi.

Uğur Tütüneker, Bucaspor maçından sonra yönetimle oturup hedefleri konuşacaklarını belirtip, öncelikle takım istikrarı yakalamaları gerektiğinin altını çizdi.

Osmanlıspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, gelecek sezon mücadele edecekleri Süper Lig’de kalıcı olmak istediklerini söyledi.

Tütüneker, sezonun son bölümünde yakaladıkları seriyle finali iyi yaptıklarını vurgulayıp, “Ligin bitimine 18 hafta kala göreve başladım. Oyuncularımın istediğim futbolu sahaya yansıtmaları biraz zaman aldığını ama mutlu sona ulaşmayı bildik. Üst üste beraberliklerde bile Süper Lig ümidimizi kaybetmedik. Psikolojik olarak düşüş yaşadığımız zamanlar oldu. 2-3 maç hariç kötü oynadığımızı düşünmüyorum. Önemli olan finali iyi yapmaktı. Bunu da başardık” diye konuştu.

OSMANLISPOR’DA OLMAKTAN MUTLUYUM


Tütüneker, Osmanlıspor yönetiminin kendisiyle gelecek sezon devam etmek istemesinden duyduğu mutluluğu dile getirip, şunları söyledi:

“Osmanlıspor ile bir yıl daha sözleşmem bulunuyor. Burada hiçbir sıkıntım yok. Takımımızla, idarecilerimizle mutluyuz. Zaten böyle olmasaydı bu başarı gelmezdi. Bucaspor maçının ardından yöneticilerle oturup, hedefleri konuşacağız. Camiada dile getirilen “Avrupa kupası” hedefi ortaya konulabilir. Bunun için öncelikle takım istikrarını yakalamamız gerekiyor. Süper Lig’de kalıcı olmalıyız. Bunu başarıp, ondan sonra dönem dönem bu hedefleri yaşamak lazım. Bu hedefler ortaya konulabilir ama futbolda istikrar çok önemli.