Süper Lig
Giriş Tarihi : 22-04-2015 22:36   Güncelleme : 22-04-2015 22:36

Pierocu "İçeri mi sokayım dışarı mı" diye soruyordu

Yorumcu Erman Toroğlu, piero teknolojisiyle ilgili, 'Pierocu "İçeri mi sokayım dışarı mı" diye soruyordu. Ben o alete inanmıyorum' dedi.

Pierocu

Yorumcu Erman Toroğlu, piero teknolojisiyle ilgili, 'Pierocu "İçeri mi sokayım dışarı mı" diye soruyordu. Ben o alete inanmıyorum' dedi.

Futbol yorumcusu Erman Toroğlu, A Haber'de yayınlanan 'Kadraj' adlı programda, Digitürk'te çalıştığı dönemde Maraton programındaki çalışma arkadaşı Şansal Büyüka ile arasında yaşananları anlatırken, piero teknolojisi için şok açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe-Bursaspor maçında Bursaspor'un ofsayt nedeniyle sayılmayan golüyle söze başlayan Erman Toroğlu, piero ile ilgili anısını anlattı. İşte Toroğlu'nun sözleri...

"O ALETE İNANMIYORUM"

"Fenerbahçe maçında Bursaspor maçındaki pozisyon için 'Ofsaytsa 15-20 cm, değilse 15-20 cm' dedim. Her şey insana bağlı. Piero denen alete ben inanmıyorum. Çünkü Lig TV'de çalışırken başımdan bir şey geçti. Anlatayım, kamuoyu da bilgilensin.

"PIEROCU ŞANSAL'A SORUYOR..."

Maç cumartesiydi, pazar akşamı Maraton programına geldik. Kasetler havada uçuşuyor. Bizim 'Oynatalım Uğur' kasetleri getiriyor, Şansal'a eğilip eğilip bir şey söylüyor. Üçüncü gelişinde Şansal, 'Pierocu çalışıyor değil mi?' dedi, Uğur da 'çalışıyor ağabey' dedi. Dördüncü geldiğinde, kulağına bir şey söyledi, Şansal bir şey söyledi. 'Ya Uğur sen ne söylüyorsun?' dedim. 'Ya ağabey' dedi, 'Pierocu topu sokıyım mı, çıkarıyım mı diye soruyor' dedi. Pierocu sokarsa gol olacak, sokmazsa olmayacak. Şansal topu sokun veya çıkarın diyecek. Bu kadar rezillik. Ağzım biraz bozuktur, canlı yayında da olmadığımız için anlattım pierocuya bir güzel. İçeriye gelirsem, o topun çıkarılacağını mı, sokulacağını mı anlattım, yüksek sesle, herkes duydu. Ondan sonra da pierocuyu dağıttım yayında çünkü resim geliyor futbolcu sol ayağını kaldırmış, bizim pierocu sağ ayağını kaldırmış, ötekinin sol kolu havada, bunun sol kolu havada. Yanlış. Pierocuyu dağıttım, sonu oldu o gün.

"NE VERİRSENİZ ONU ALIRSINIZ"

Makinaya ne verirseniz onu alırsınız, o yüzden ben pieroya inanmıyorum. Makinayı, saniyenin onda biri gibi zamanda topun son oynandığı anda, saniyeyi ileri çıkartırım ofsayt olur, saniyeyi geri çıkartırım ofsayt olmaz. Türkiye'yi 5-6 yıldır şahıslara mahkum kılıyorlar. Verin bu görüntüleri herkes oynatsın, herkes görsün. 3 dakikaları verin. Ben Digitürk'te çalışırken 9 kanal alıyordu 3 dakikaları."