Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 08-04-2015 20:19   Güncelleme : 08-04-2015 20:19

İlhan Cavcav'ın derdi zoru Aziz Yıldırım!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın sarı lacivertli takımdaki miyadını doldurduğunu söyleyen tecrübeli yönetici, sarı lacivertlilerdeki görevini bir an önce bırakması gerektiğini ifade etti.

İlhan Cavcav'ın derdi zoru Aziz Yıldırım!

Gençlerbirliği'nin efsane başkanı, Futbol Extra Dergisi'nden Yavuz Atalay'a çok önemli açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın sarı lacivertli takımdaki miyadını doldurduğunu söyleyen tecrübeli yönetici, sarı lacivertlilerdeki görevini bir an önce bırakması gerektiğini ifade etti.

İşte o röportajdan satırbaşları:

“EMRE BELÖZOĞLU VE EMENİKE BENİM TAKIMIMDAYKEN BUNU YAPSAYDI…”

♦ Emre Belözoğlu’nun küfürü saha içerisinde alışkanlık haline getirmesi ve son maçta da Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic’e küfür etmesi… Neler söylemek istersiniz başkanım?
Bununla birlikte aynı maçta bir de Emenike olayı var. Kendisini yuhalayan taraftara tepki gösteriyor Emenike… Mesela, sizin kulüpte böyle şeyler olur muydu? Olsaydı ne olurdu başkanım?


Emre Belözoğlu ne söyledi ne yaptı bilmiyorum. Takım kaptanlığı yapmış, Milli Takıma kadar yükselmiş bir oyuncunun böyle şeyler yapacağına ihtimal vermiyorum. Ancak basın yaptığını yazıyor ki bu noktada, basın yanlış yazıyor, demek doğru değil.

♦ Mesela Bilic’e el-kol hareketleri yaptı. Küfür etti…

O kesinlikle doğru bir şey değil.

♦ Sizin takımdayken Emre bunu yapsaydı, ne olurdu?

Kesinlikle çok büyük ceza alırdı. Hem de çok iyi… Kaptanlığı alınırdı. Ve yaptığının ceremesini bir şekilde çekerdi. Bu davranışında ısrar etmesi halinde ise, takımla ilişiği kesilirdi.

“İSMAİL KARTAL EN BÜYÜK HATAYI YAPTI”

♦ Emenike olayı başkanım?

Çok anormal bir olay. Bu futbolcunun Fenerbahçe’ye maliyeti 13-14 milyon euro… Seyirci senin lehine bağırdığı zaman iyi de aleyhine bağırdığı zaman ne oluyor? Demek ki eski Emenike değilsin. Emenike’nin formayı çıkarması filan ve bana göre orada İsmail Kartal yanlış yaptı. Orada el-kol yapan bir adamı, ben kesinlikle bir daha oyuna almazdım. Ama hoca… Hoca da tecrübesiz, genç bir kardeşimiz… Bana göre Emenike’yi oyuna döndürmeye çalışarak en büyük hatayı yaptı hoca.

“BANA BİR HOŞGELDİN BİLE DEMEDİ. BÖYLE KULÜP BAŞKANI MI OLUR?"

Ben Fenerbahçe maçına gittim. Şike olaylarında bizde vardık. Ben gittim, böyle bir şey yoktur diye mahkemeye beyanat verdim. Ben maça gidiyorum, adam maça geliyor. Gidiyor şeref tribününde oturuyor ve bana bir hoş geldin bile demiyor. Böyle kulüp başkanı olur mu? Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum. Fenerbahçe gibi çok güzide bir kulübün başında bulunan ve “Rabbena, hep bana” diyen bir insan Türk futboluna da zarar verir.

“MHK FIRAT AYDINUS’A ÇOK AĞIR CEZA VERMESİ GEREKİYOR”

♦ Hakemler hakkında ne söylersiniz başkanım?

Mesela Fırat Aydınus son maçta, basından okuduğumuz kadarıyla ve doğru ise, yardımcı hakemine sen ne anlarsın gibisinden bir şeyler söylemiş. Yardımcı hakemi at, şeklinde uyarmasına rağmen. Eğer doğru ise, MHK’nın Fırat Aydınus’a çok ağır ceza vermesi gerekiyor.

“AZİZ YILDIRIM BİR DAHA MAÇLARA GİTMESİN, EVİNDE OTURSUN”

♦ Son yıllarda, iyi veya kötü, Türk futbolunun eleştiri merkezinde Aziz Yıldırım var. Siz bu kişi hakkında ne düşünüyorsunuz başkanım?

Aziz Bey insan olarak iyi bir insan… Yönetici olarak ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı olması nedeniyle, yaptığı beyanatlarla (havuzu bozarım, param az, havuzdan ayrılacağım) bütün kulüplerin tepkisini almıştır. Aziz Beye ben bunu birkaç defa söyledim. Yapılacak tek şey, Aziz Yıldırım Fenerbahçe Kulübü’nden elini ayağını çekmeli. Hatta maçlara dahi gitmeyip, evinde kendi özel hayatına devam etmesi lazım… Türk Futbolunun yakasından elini çekmeli. Büyüklük Allah’a mahsus… Aziz Yıldırım, sen kendini baba olarak kabul et. 18 tane çocuğun var. Her şeyi ben yiyeyim, çocuklarım bir şey yemesin der misin evladım sen? (Yavuz Atalay: Hayır, demem.) Şimdi Aziz Bey’e bugün Digiturk’ten alınan paranın tamamını versen, gene az der.

“KULÜBEYE KARIŞTIĞIM DOĞRUDUR”

♦ Başkanım, kulübeye karıştığınız iddia ediliyor.

Kesinlikle doğrudur. Ben futbolun içinde yetiştim. İzlediğimde, yanlış oynayan hangi oyuncu olursa olsun, hocaya uyarmasını söylerim. Böyle oynarsa oynayamayacağını söyleyerek uyarmasını söylerim. Ama maçtan sonra söylerim. Benimkisi bir otorite değil, tecrübe paylaşımı.