Ankaragücü
Giriş Tarihi : 02-04-2015 22:55   Güncelleme : 02-04-2015 22:55

Ankaragücü'nün umudu altyapı!

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner , Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte altyapı tesislerimizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ankaragücü'nün umudu altyapı!

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner , Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte altyapı tesislerimizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Altyapı çalışmalarımız hakkında Altyapı ve Amatör Branşlardan Sorumlu As Başkan Muhammer Kılıç ve Gençlik Geliştirme Sorumlusu Sadık İşcan’dan bilgi alan Mehmet Yiğiner, bir süre altyapı takımlarımızın antrenmanlarını izledi.

Antrenman sonrası futbolcularımızla sohbet eden Mehmet Yiğiner, futbolculara yönelik kısa konuşmasında,”Sizler geleceğin güçlülerisiniz, Ankaragücü sizler gibi altyapıdan yetişen gençlerimizle başarıya ulaşacaktır. Biz Yönetim olarak her zaman yanınızda ve destekciniz olacağız. İnanıyorum ki ilerde her biriniz uzun yıllar Ankaragücü’ne ve Türk Futboluna hizmet edecek birer yıldız haline geleceksiniz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.


Sportif başarı ve Türk Sporunun geleceği için altyapı ve tesisleşmenin önemine vurgu yapan Yiğiner, özetle şu görüşlere yer verdi:

“Ankaragücü Türk Sporunun lokomotifi ve altyapıdan yetiştirdiği sayısız sporcularla her zaman öncü kulüp olmuştur ve halende altyapıda yüzlerce sporcuya spor yapma imkanı sağlamaktadır. Bizler gençlerimize imkan ve olanak sağlayarak onların kötü alışkanlıklardan uzak durmasına, topluma yararlı birer fert olmalarına, ülkelerine hizmet edecek çalışkan bir nesil yetişmesine ve gençlerimizin yeteneklerini geliştirip Türk Sporuna kazandırılmalarına katkı yapmaya gayret ediyoruz. Teknik ve idari anlamda çok fazla bir sorunla karşılaşmıyoruz. Fakat sporcularımızın ve gençlerimizin antrenman sahalarında tadilat yapılması ve çağın gerektirdiği tesisleşmeyi sağlamamız gerekiyor. Bu anlamda yasaların öngördüğü çerçevede bir proje hazırlayıp Spor Bakanlığımıza müracaat etmemize rağmen henüz somut bir cevap alamadık. Gençlerimizin daha sağlıklı bir ortamda spor yapabilmeleri için son derece önemli gördüğümüz bu projenin bir an önce onaylanmasını bekliyor, yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.”