Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 13-03-2015 14:05   Güncelleme : 13-03-2015 14:05

Allahtan yaş gününü unutmadılar

Gençlerbirliği Spor Kulübü yarın 92. yaşını kutluyor. Kulüp Başkanı İlhan Cavcav bu özel günün anısına bir kutlama mesajı yayınladı.

Allahtan yaş gününü unutmadılar

Gençlerbirliği Spor Kulübü yarın 92. yaşını kutluyor. Kulüp Başkanı İlhan Cavcav bu özel günün anısına bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi.

Gençlerbirliği yarın 92. yaşını kutluyor. Bu 92 yıllık tarihin önemli bir kısmında, gerek yönetici olarak gerekse şimdiki gibi kulüp başkanı olarak görev aldım. Yüz yıla yaklaşan bir kulüp için tarihte elbette kimi acı kimi tatlı olaylar olmuştur. Bunun içinde tarihi başarılar da var, büyük üzüntülü kayıplar da...

1989 yılından bu yana kesintisiz olarak Süper Lig'deyiz. Şu anda da Ankara şehrini temsil eden tek takım olma unvanımız var. Bu tarihin bir parçası olmaktan her zaman onur duydum.

Bu takım bize Münif Kemal Ak, Orhan Şeref Apak, Halim Çorbalı, Sarı Kemal, Burhanettin Doğançay gibi isimlerin mirası. Bu mirasa her zaman olduğu gibi gözümüz gibi bakmaya devam edeceğiz.

Gençlerbirliği lise talebelerinin kurduğu bir takım. Bu sezona baktığımız zaman, lise talebeleri gibi gencecik, pırıl pırıl bir takımımız var. Bizim adımız Gençlerbirliği... Kuruluşumuzdan bugüne her zaman yol gösteren, gençlerin yolunu açan bir camia olduk. Bugün tribüne oturup takımımızı izlediğimde, çocuklarımın çabalarıyla övünç duyuyorum. Ankaralıları da bu tarihe, bu çocuklara sahip çıkmaya çağırıyorum.

Pazar günü önemli bir maçımız var. Bizim gibi mazisi uzun yıllara dayanan ve bu ligde yıllardır mücadele ettiğimiz Fenerbahçe'yle karşılaşıyoruz. Futbolda yenmek de var yenilmek de; ama bu hafta bizim için oldukça mühim. Kuruluş yıl dönümü, Gençlerbirliği'nin doğum günüdür. Futbolcu kardeşlerimden Gençlerbirliği’ne bir hediye bekliyorum. Bu da Pazar günü alacakları bir galibiyet olacaktır.

Son olarak taraftarlarımıza seslenmek istiyorum... Onları ülkede taraflı tarafsız herkes, "Türkiye'nin en centilmen taraftarı" olarak tanıyor. Yüz yıla yakın mazimizde bir gün olsun camiamızın, kulübümüzün adını lekeleyecek tek bir davranışları olmamıştır. İyi günde kötü günde yanımızda olan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Onları Pazar günü tribünlerde görmek istiyorum. Gelsinler ki doğum günümüzü hep beraber kutlayalım.

Bu vesileyle tüm camiamıza, taraftarlarımıza, Ankaralılara hep birlikte nice yıllara diyorum!

İlhan CAVCAV
Gençlerbirliği SK Başkanı