Ankaragücü
Giriş Tarihi : 08-03-2015 21:51   Güncelleme : 08-03-2015 21:51

Aykin Atik "Kaybedilmiş bir galibiyet var"

Ankaragücü Teknik Direktörü Aykan Atik, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile 1-1 berabere biten maçın ardından karşılaşmayı değerlendirdi.

Aykin Atik

Ankaragücü Teknik Direktörü Aykan Atik, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile 1-1 berabere biten maçın ardından karşılaşmayı değerlendirdi.

Ankaragücü Teknik Direktörü Aykan Atik, "Geçen hafta Bugsaşspor karşısında oyunu ortada bırakmıştık ama bugünkü maçta maçın başından sonuna kadar galibiyeti isteyen oyuncularımız vardı. Bu maçta oyuncularımız oyunu ortaya bırakmadı. Ankaragücü’ne yakışan bir oyun sergiledik ancak çok hatalı bir gol yedik. Yediğimiz gol şeklindeki pozisyonlarda dikkatli olmamız gerektiğini maç öncesi konuşmuştuk. Kademe anlayışındaki bir anlık dalgınlık gol yememize neden oldu. Maçın başından itibaren oynanan güzel oyunun karşılığında son dakikada golü attık. Golün son dakikada gelmesi bizi mutlu etti. Yalnız kaybedilmiş bir galibiyet var. Bu maçı alsaydık daha üst sıralarda olacaktık." ifadelerini kullandı.

HASAN AYAROĞLU'NA TEŞEKKÜRLER

Hasan Ayaroğlu'na sol bekte yer alması nedeniyle teşekkür eden Aykan Atik, “Bu maçın ardından yine eksikliklerimiz olacak. Orhan ve Gürkan cezalı duruma düştü. Eksiklerin yerini oyuncularımız dolduracaktır. Bugün Hasan Ayaroğlu’na da teşekkür etmek istiyorum. Bugün ilk kez sol bek oynamak zorunda kaldı. İyi futbolcular, her yerde oynayabilir demiştik, Hasan da bugün bize bunu gösterdi. Maç öncesi Aytaç’ı sola çekip Hasan’ı önde oynatmayı düşündük ama bu şekilde bütün parçalar bozulacaktı. Bilindiği üzere Mehmet Taşcı cezalı ve Onur Atasayar da sakattı. Sadece Hasan’ı sol beke monte ederek kurulu düzeni devam ettirmek istedik. Maçın devamında Volkan’ı oyuna alarak Hasan’ı öne de çektik. Elimizdeki oyuncularla gereken taktikleri maç boyunca uyguladık. “ dedi.