Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 25-02-2015 20:04   Güncelleme : 25-02-2015 20:04

Aziz Yıldırım'dan şok sözler

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Hakem Özgür Yankaya'yı bir daha bizim maçlarımızda görmek istemiyoruz. Bir daha bizim maça gelemez. Gelirse o stattan çıkamaz, bilsinler" dedi.

Aziz Yıldırım'dan şok sözler

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Hakem Özgür Yankaya'yı bir daha bizim maçlarımızda görmek istemiyoruz. Bir daha bizim maça gelemez. Gelirse o stattan çıkamaz, bilsinler" dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Samandıra Tesisleri'nde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe'nin 2-1 mağlup olduğu Akhisar Belediyespor maçının hakemi Özgür Yankaya'ya sert tepki gösteren Aziz Yıldırım, "Özgür Yankaya bir daha bizim maça gelemez, gelirse de o stattan çıkamaz" dedi.

Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Bir kere hakem hata yapabilir bunu kabul ediyoruz. Hakem hata yaptığında da onun hata yaptığını kabul eden de MHK ve Federasyondur. Oyuncu oyunu uzatmak için zaman kazanmak için topu bekletiyor. Şimdi Emre'ye yapılan hareket kırmızı kart. Mehmet Topal'a yapılan hareket ise tamamen hakemin dağılması. Özgür 'At at' diye bağırıyor, Yusuf Namoğlu duymamış! Bizim kaç maçta yan hakemle oyuncularımızı attılar. O ara İsmail Hoca yanında dinliyor, oyuncular dinliyorlar. Hepsi mi yalan söylüyor? Hakemi koruyamazsın. Hakem 8.2 alamaz. Mehmet Topal'ın pozisyonunda Emenike faul yaptı diyor. Avantaj pozisyonlarında topu kesti. Maçın başındaki Akhisar maçlarındaki faullere sarı kart göstermedi. Dün hakem maçı katletti. Akhisar galip geldi onları tebrik ederiz. Hakem hataları Trabzon maçıyla başladı. Yakaladığımız pozisyonları atmış olsaydık maçı galip çıkarmıştık."

"ÖZGÜR YANKAYA ZATEN MİMLİ"

"Bu arkadaş zaten mimli. Antep maçında Galatasaray gol atıyor ayağını sallıyor. Drogba'ya penaltı yok, penaltı veriyor. Devrede ben 'Doğru dürüst idade edin' dedim, idare ettiler. 8 maç öncesinde diğer takımların yöneticilerin başkanları hakem ne yapacak diye konuştuk mu? Bülent Yıldırım'ı değiştirme potansiyeli vardı 'Hayır' biz oynarız dedik. Konya'ya gideceğiz, Konya Başkanı çıkıyor diyor ki 'Burada orta oyunu oynanıyor?' Şimdi biz ne diyelim?"

"STADA GİREMEZ, GİRSE DE ÇIKAMAZ"

"Haftaya inşallah Konya'da hakem hatası olmaz. Türkiye kötü bir dönemde geçiyor. Federasyon 'Hakemimiz hata yaptık, gerekli cezayı vereceğiz' deseydi bugün problem olmayacaktı. Özgür Yankaya bir daha bizim maça gelemez. Gelirse de o stattan çıkamaz. Taraftar 90 dakika tepki koyacak ya. Bizi zorlamasınlar, valla sahanın ortasına otururum. Bırakın biz kendi kendimize kızarız. Ricam Federasyon hakemine ne ceza vereceğini açıklasın. Ayıp yani."

"MUSTAFA DENİZLİ VE TÜMER METİN'E TEPKİ"

"Şimdi bir de Lig Tv. Yayından dolayı kulüpler para alıyor. Sayın Mustafa Denizli bu Fenerbahçe Spor Kulübü'nde de antrenörlük yaptı. 2001 yılında da şampiyon olduk. Trabzon maçından sonra Fenerbahçe yavaş oynuyor. Türkiye liginin dördüncü büyük takımı 45 dakika kendi sahasından çıkamadı ya. Bu nasıl yavaş oynamakmış. Mustafa Hoca'ya tavsiyem eski kasetleri alıp izlesin bir daha karşılaştırsın.Tümer'i severim iyi çocuktur. Dün Emre'ye basılan pozisyona diyor ki, yeni bir renk çıktı 'Turuncu' diyor. Versin sarı ya da kırmızı. 'Turuncu' dersen ne demek istiyorsan onu söyle. Bence, sence yok. O kural da ya kırmızıdır ya da sarı. Oyuncular gol kaçırabilirler, hata yapabilirler. Hakeme ceza verirsen biz de deriz ki, 'Bak hakeme de ceza verdi'. Takımın sergilediği futboldan menunum fakat gol yollarında sıkıntılar yaşıyoruz."

"NE YAPALIM, ADAM MI DÖVELİM"

"Bu açıklamalarımdan sonra bana ceza verseler ne düzelecek. Bir tek maçı canlı izleyemiyorum. Konuşuyoruz sonra düzelmiyor. Ne yapalım adam dövelim mi? Siz hiç bir şey yapmıyorsunuz. Hepiniz boş konuşuyorsunuz. Bu stat kaç kişi. 50 bin. 2500 rakip takım kaldı 45 bin. 22 bin kombine var. Ne kaldı geriye 23 bin. Okul tarafı 10 bin. 4 bine yakını satılmış durumda. Orada 6 bin bilet var geriye kalan 10 bin bilet de ekstra. Onların hepsi dolsun ondan sonra onu konuşalım."

"HİÇBİR HAKEME NE GÜVENİYORUM NE GÜVENMİYORUM"

"Ben hiç bir hakeme ne güveniyorum ne de güvenmiyorum. Hiç birini de tanımıyorum. Özgür'ün de maça atandığını statta izledim. Orada dediler 'Özgür Yankaya' dedim 'Problem yok.' Takımın kadrosunuda statta öğrendim. Zamanı gelince anlatırım."

"KARTAL BAŞARISIZ OLSA DA DEVAM EDECEK"

"İsmail Hoca'ya söyledik, antrenör olarak belirledik. Başarılı olsa da başarısız olsa da devam edecek. 50 defa söyledik bir daha söylüyoruz: Stat ismi için bir çalışma yaparken bir adım attık. Bu stat ismini bir sponsora vermek için yapmadık. Kanunen yayın ihalesini yapma yetkisi Federasyon'a ait. Bunun yayınlayıp yayınlanmama hakkı kulübe ait. Yarın diyecek ki 'Ben kulübe 5 milyon veriyorum'. Biz de diyeceğiz ki 'Değeri daha az, daha çok...' Ona göre adımlar atılacak, konuşmalar yapılacak. Ya diyecekler size 'Ödemiyoruz', biz de diyeceğiz ki 'Yayınlatmıyoruz."

"Şu anda Fenerbahçe'nin havuzdan aldığı para 34 milyon dolara geriledi. Biz boş konuşmayız. Bugün Kulüpler Birliği gidip devlete anlatması lazım. Gençlik ve Spor Bakanlığı yüzde 7 pay alıyor. Voleybolda alt takım gençler ligi oynanıyor. Gençler ligi ile üst ligin ne alakası var? Üst ligde en üstteysen gençler liginde alttaysan puanın düşüyor. Siz gerçeklerle değil dedikodularla ilgileniyorsunuz. Spora destek olun. Gidip sorun 'Bunlar söyleniyor ne diyorsunuz?' Bize niye para vermiyorlar. Biz devletin salonlarını havuzlarını kiralıyoruz. Bu saatten sonra diğer branşlar için gidip bankalardan para aramam. Futboldan gelen parayla buralara para ayırmayacağız. Türk sporu nasıl gelişir bunu görmemiz gerekir. Hakem attı atmadı, bunu konuşuyoruz. İngiltere ve Fransa'ya bakın. Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok."

"TEHDİT ETMEDİM AMA KİMSEDEN DE KORKMAM"

"Ben kimseyi tehdit etmedim edersem de açık açık ederim. Seyirci stada sokar mı? Birinci dakikada başlar küfür etmeye. Söylediğim o. Tehdit edersem de onu tehdit etmem. Onları gönderenleri tehdit ederim."

"FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANLIĞINI DÜŞÜRNÜR MÜSÜNÜZ?"

"Ben tarafım. Ben Fenerbahçelinin hakkını yedirmem. Onun için düşünmüyorum."