Bursaspor
Giriş Tarihi : 19-02-2015 09:08   Güncelleme : 19-02-2015 09:08

Bursaspor'dan Şenol Güneş'e tarihi teklif!

Recep Bölükbaşı ve Şenol Güneş görüşmesinin detayları ortaya çıktı. Başkanın tecrübeli teknik adama, “Hocam 10 yıllık imza at, birlikte tarih yazalım” dediği öğrenildi.

Bursaspor'dan Şenol Güneş'e tarihi teklif!

Bursaspor’da sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan teknik direktör Şenol Güneş’e yeni kontrat önerileceği haberleri ortaya çıkmıştı.

Yeşil-Beyazlılar’da bu konuyla ilgili flaş bir gelişme ortaya çıktı. Başkan Recep Bölükbaşı’nın Güneş’le yaptığı görüşmede, “Hocam 10 yıllık sözleşme yapalım, Bursa’da tarih yazalım” gibi uzun vadeli ve eşi benzeri görülmemiş bir teklif yaptığı öğrenildi. Bu konuşmayı yakın çevresiyle paylaşan başkan böylece Şenol Güneş’e olan güvenini bir kez daha ortaya koymuş oldu.

10 milyon Euro isteniyor, 10 bin TL maaş alıyor

Transferi için 10 milyon Euro bonservis bedeli istenen Bursaspor’un genç yıldızı Ozan Tufan, Yeşil-Beyazlı takımın en düşük maaş alan futbolcusu.

Başkan Recep Bölükbaşı, aylık 10 bin TL ücrete oynayan yıldız isim için Trabzonspor’un yaptığı 8 milyon Euro ve 3 futbolcu teklifini reddetmişti. Devre arası transfer döneminin gözde isimlerinden Ozan’ın bonservis bedelinin 10 milyon Euro olarak belirlenmesine rağmen aldığı ücrette iyileştirme yapılmadığı ortaya çıktı.

A Milli Takım’a kadar yükselen Ozan, mayıs ayında sona erecek olan sözleşmesini 2018 yılına kadar uzatmış ve yıllık 100 bin TL peşinat, 10 bin TL aylık ve 10 bin TL maç başı ücrete imza atmıştı.