Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 05-11-2014 09:54   Güncelleme : 05-11-2014 09:54

Deniz Naki tacizlere isyan etti

Gençlerbirliği gurbetçi futbolcusu Deniz Naki, "Dersim 62" dövmesi için kendisini taciz edenlere tepki gösterdi, "Aptalca yorumlar görmemeyi umuyorum." dedi.

Deniz Naki tacizlere isyan etti
Gençlerbirliği gurbetçi futbolcusu Deniz Naki, "Dersim 62" dövmesi için kendisini taciz edenlere tepki gösterdi, "Aptalca yorumlar görmemeyi umuyorum." dedi.
Sağ kolunda bulunan "Dersim 62" yazılı dövme nedeniyle bazı kişiler tarafından sosyal medyada tacize uğrayan Gençlerbirliği futbolcusu Deniz Naki Facebook hesabından bir açıklama yayınladı.

Naki, şunları yazdı:"Merhaba Arkadaşlar,Son zamanlarda özellikle politik konularda birçok mesaj alıyorum. Benim Türk mü, Kürt mü, Alevi mi sünni mi olduğum yönünde sorular. Neden "Dersim" dövmem var ama "Tunceli" değil gibi…

"BEN DERSİM DOĞUMLUYUM, TUNCELİ DEĞİL

"Bu mesajlardan artık kafama ağrılar girmeye başladı. Bundan sonra herkes benim ne düşündüğümü ve kim olduğumu bilsin diye bu yazıyı yazmaya karar verdim.Ben DERSİM doğumluyum, Tunceli değil. Bunu politikacılar gibi çıkar elde etmek için söylemiyorum, bunu söylemekten başka bir seçenek göremiyorum önümde. Bu aynı zamanda yaptırdığım dövmenin "nedenidir"."

APTALCA YORUMLAR GÖRMEMEYİ UMUYORUM

"Aleviyim. Bunu ırkçı bir anlamda söylemiyorum, sadece birçok insan sorduğu için yanıtlıyorum. Ve bunun %100 arkasındayım. Kimsenin beni yanlış anlamasını istemem. Diğer milletlere karşı herhangi bir önyargım yok ve tüm dinleri saygıyla karşılıyorum. Bu konu hakkında artık daha fazla aptalca yorumlar görmeyeceğimi umuyorum. Çünkü tartışma yaratmak için yazmıyorum bunları.

"BİRBİRİMİZİ ANLAMAK İÇİN, AYNI DİLİ KONUŞMAMIZA GEREK YOK"

Olduğum gibi bir "insan" olarak kabul görürüm veya görmem. Bu insanların kararıdır. Ben saygı gördüğüm ölçüde tüm insanları kökeni ne olursa olsun olduğu gibi kabul ederim. Birbirimizi anlamak için aynı dili konuşmamıza gerek yok. Çünkü hüzün, gözyaşı ve kaderin ne bir dili ne de rengi vardır. İnsan insandır.
En iyi dileklerimle Deniz Naki" Etiketler: gençlerbirliği deniz naki dersim dövmesi dersim alevi