MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 24-06-2022 09:11   Güncelleme : 24-06-2022 09:15

Ankaragücü'nün yeni transferi Pedrihno 'Meydan okumayı severim'

Ankaragücü'nün yeni transferi Pedrihno 'Meydan okumayı severim'

Ankaragücü’nün, Portekiz’in Gil Vicente takımından transfer ettiği Pedrihno, kariyerinde yeni bir sayfa açtığını, rekabetin yüksek olduğunu bildiği Süper Lig’de meydan okumaya hazırlandığını söyledi.

Ülkesinde 2021-2022 sezonunda başarılı bir grafik çizen ve takımını Avrupa kupalarına taşırken, 14 gol pası ile Portekiz Ligi’nde yılın 11’ine seçilen 30 yaşındaki futbolcu, Portekiz’de bir internet sitesine verdiği röportajda gelecek planları ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu sezonki yüksek performansımı takım oyununa bağlıyorum. Gil Vicente için çok iyi bir sezondu. Benim de kariyer sezonum oldu.

Başarının anahtarı, yıl boyunca aldığımız iyi sonuçlarla birlikte oyunun kalitesiydi. Kolektif bir başarı elde ettik. Kolektif oyun, bireysel olarak da zirveye ulaşmanızı sağlıyor.”

"Gil Vicente ile sözleşme yenileme gününe kadar Portekiz’deki başka hiçbir takım benimle veya menajerimle iletişime geçmedi. Portekiz’de beni gerçekten isteyen tek takım birkaç ay önce sözleşmemi yenilediğim Gil Vicente oldu. Ankaragücü’nden teklif geldiğinde Türkiye’de oynayan tüm oyuncular, futboldan ve ülkenin kendisinden övgüyle söz ediyor. Tercih yapmam gerektiğinde Türkiye’de oynamanın kariyerim için bir fırsat olduğuna karar verdim. Evet, Ankaragücü, Gil Vicente’den daha cazip teklif sundu. Bu da önemliydi ama tek kriterim bu olmadı. Her zaman gelişime açık, hırslı bir oyuncuyum. Meydan okumayı severim, Türkiye rekabetin yoğun olduğu bir ülke ve Türkiye’ye meydan okumaya gidiyorum. Ankaragücü’nde önceliğim kulübün hedefleri olacak. Ayrıca, bireysel olarak şimdiye kadar yaptıklarımı aşmayı umuyorum.”