Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 20-06-2022 09:17   Güncelleme : 20-06-2022 09:23

Gençlerbirliği'nde belirsizlik sürüyor

Gençlerbirliği'nde belirsizlik sürüyor

Gençlerbirliği'nde yapılan olağan genel kurulda yeni başkan ve yönetim belirlenip, şirketleşme konusu kulüp delegelerince onaylanırken, gözler yeni sezonda kurulacak kadroya çevrildi. 

Kırmızı-siyahlı cephede öncelik, mevcut transfer yasağının kaldırılması ve sonrasında da transferi düşünülen isimlerle ilgili somut adımların atılması.

Geride kalan sezon başlarken transfer yasağı ile karşılaşan Beştepe, son bir hamle ile tahtayı açıp, maçlara geçilmeden kısa üre önce kadro yapılanmasını tamamlayabilmişti. Devre arasında, yaşanan ekonomik sıkıntı nedeniyle transfer yasağını kaldırma yönünde olumlu adım atılamazken, yeni futbol mevsiminde benzer sorunla karşılaşılmaması için maddi kaynak oluşturma çabaları sürüyor.

Gençlerbirliği’nde transfer yasağına konu olan dosyaların toplam maliyeti 3.6 milyon Avro civarında. İlk etapta tahtanın açılması için gerekli rakam ise 2.6 milyon Avro.

Yönetim, Haziran ayının sonuna kadar bu miktarı bulup, transfer konusunda yürüttüğü girişimleri sonuçlandırma hedefinde.

Gençlerbirliği, sözleşmesi devam eden oyuncular dışında, şu ana kadar iç transferde sol bek Muhammed Bayır ile kontrat uzatma konusunda anlaştı. Kırmızı-siyahlı ekibe Belçika’dan kiralık olarak gelen Blessing Eleke, eski takımına döndü. Sezonu 7 golle tamamlayan Nijeryalı forvet, disiplinsiz davranışları ile takımın huzurunu kaçırdığı için gidişi, hem teknik ekibi hem de yönetimi sevindirmiş durumda.

Takımdan ayrılan bir diğer yabancı ise LuaLua oldu. 250 bin Euro talepte bulunan LuaLua, için Gençlerbirliği kulübü bu oyuncuyu sağlık kontrolüne soktu. Futbolcunun sakatlık riski yüksek çıkınca, kendisinin sözleşmesi maç başına çevrildi. 18 maç oynayan tecrübeli oyuncuya, faydalı olamadığı gerekçesi ile yol verildi.

Gençlerbirliği alt yapısından yetişen isimlerden Arda Kızıldağ, Ömürcan Artan ve Rahmetullah Berişbek, takımdan ayrılan diğer isimler oldu. Arda, Süper Lig temsilcilerinden Gaziantep FK’ya imza atarken, Ömürcan’ın da aynı takıma gideceği belirtiliyor.

Rahmetullah’ın ise Süper Lig ekiplerinden Giresunspor ile anlaştığı ileri sürülüyor. Veda mesajı ile Beştepe’den ayrıldığını belirten İlker Karakaş’ın durumu ise belirsiz.

Geride kalan sezon başında transfer edilen Kerim Avcı, Beştepe’de 38 gün kaldıktan sonra Bandırmaspor’a geçmiş, Kerem Can Akyüz de devre arasında Kocaelispor’a gitmişti.
5 Haziran’da yapılan olağan genel kurulda konuşan başkan, kendilerini yarı yolda bırakan iki futbolcu için ağır ifadeler kullanmıştı.