MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 16-06-2022 14:16   Güncelleme : 16-06-2022 14:22

Ankaragücü'nden Faruk Koca'dan transfer müjdesi

Ankaragücü'nden Faruk Koca'dan transfer müjdesi

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda TRT'ye açıklamalar yaptı.

Transfer çalışmalarının iyi gittiğini ifade eden Faruk Koca, "Yoğun bir şekilde transfer çalışmaları yapıyoruz. Önümüzdeki hafta daha iyi sürprizler yapacağız.  Camiamız merak etmesin. Çok iyi transfer yapacağımızdan emin olsun" dedi.

Futbolda yabancı oyuncu tartışmalarına dair de görüşlerini aktaran Başkan Koca, “Çeşitli tartışmalar oldu. Ben farklı bir tartışma içerisine girdim. Normalde kulüplerin talebi bir önceki statünün devam etmesi. 8 yabancı ile oynama ama 8 yabancı oyuncu derken sadece dört futbolcu alıyoruz. Bunun ben doğru olmadığını söyledim. Ne kadar futbolcu alıyorsak; aldığımız futbolcunun oynaması gerektiğine inandık. Sayı düşebilir; 12 olabilir, 11 olabilir, 10 olabilir ama kaç futbolcu alıyorsak onun tamamını oynayabilir zemine oturtması gerekir. Yoksa parasını verip atıl beklettiğimiz oyuncuların kulüp bütçelerine büyük yük getirdiğini söyledim. Meseleyi tartışacaklarını söylediler. Ben meselenin bir şekilde çözüleceğine inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Yeni sezonda yapılacak transferlere yaklaşık 4 ay önceden hazırlıklara başladıklarını vurgulayan Faruk Koca, “Biz 5 futbolcu aldık. Transfere en hazırlıklı kulüplerden biriydik. Yaklaşık 3-4 aydır ekibimiz dünyada futbolcu izliyorlardı. Bunlarla ilgili 2'şer, 3'er ve 4'er alternatiflerimiz vardı. Şu anda da o süreç yoğun bir şekilde devam ediyor. Görüşmelerimiz de neticelenirse önümüzdeki hafta birçok oyuncunun geleceğini düşünüyoruz. Ana omurganın kurulacağını düşünüyoruz” diye konuştu.