MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 16-06-2022 09:16   Güncelleme : 16-06-2022 09:27

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca 'İlkleri yapmaya devam edeceğiz'

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca 'İlkleri yapmaya devam edeceğiz'

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca,  geçmişte kulübe hizmet etmiş efsane isimler ile yöneticilerin bir araya geldiği maç sonrası yaptığı açıklamada ."Buna benzer organizasyonlarda bu yönetim ilkleri gerçekleştirmeye devam edecek” dedi.

Faruk Koca “Ankaragücü için önemli olan bu eski tesislerimizde, nostaljik bir atmosfer oluşturduk. Uzun zamandır bir araya gelemeyen eski futbolcularımızı da buluşturmuş olduk. Buna vesile olduğumuz için de mutluyuz. Buna benzer organizasyonlarda bu yönetim ilkleri gerçekleştirmeye devam edecek” diye konuştu.

Ankaragücü Kulübü Genel Saymanı ve Başkan Yardımcısı Hakan Bilgin, çok güzel bir ana tanıklık ettiklerini belirterek, “Ankaragücü olarak bir yıldır sosyal projelere imza atan bir yönetim profili çiziyoruz. Efsanelerimizle bir araya geldik. Çocuk yaşta onları tribünden izliyorduk, şimdi ise onlara maç yapıyoruz. Bunlar çok güzel hisler” dedi.

Sarı-lacivertli kulübün yönetim kurulu üyesi Kamil Karip, “Armamız için 1 yıldır büyük emek harcıyoruz. Bizim Ankaragücü sevdamızı oluşturan büyüklerimize karşı oynamak bizim için büyük bir onur” ifadelerini kullandı.

Ankaragücü Kulübü Basın Sorumlusu Hüseyin Aytekin ise onur verici bir gün yaşadıklarını anlatarak, “Bu sezon Eryaman Stadı’ndaki maçlarda, eski futbolcularımızı tribünlerimizde de misafir ettik. Şampiyonluk maçlarımızı onlarla oynadık. Onlarla sahaya çıkmak ayrı bir mutluluk. Ankaragücü olarak değerlerimize her zaman sahip çıkacağız” değerlendirmesinde bulundu.

HEPİMİZ ONUR DUYUP, UNUTULMAZ 1 GÜN YAŞADIK

MKE Ankaragücü’nün 1980-1981 sezonunda, şimdiki adıyla hem Türkiye Kupası hem de Süper Kupayı kazanan efsane kadrosunun önemli isimlerinden İhsan Kavak, Tandoğan Tesisleri’nde yeniden sahaya çıkmanın coşkusunu ve heyecanını yaşadıklarını, belirtip “Hislerim çok yoğun. Eski günleri hatırlayınca gözyaşlarımı tutamadım. Kupaları aldığımız sezon, bu tesiste 8’er kişi kalıyorduk. Bizi başarıya götüren, arkadaşlık, dayanışma ve takım ruhuydu. Bu sezon da yeni bir şampiyonluk geldi. Ankaragücü, her zaman Süper Lig’de kalıcı olmalıdır. Başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Bizi ciddiye aldıkları için. Birçok kulüp eski futbolcularının yüzüne bile bakmıyor. Bizi onurlandırdılar ve unutulmaz bir gün yaşattılar” diye konuştu.

Başkan Koca’ya özel armağan

Ankaragücü’nde efsaneler kadrosunun kaptanlığını yapan İhsan Kavak, 1980-1981 sezonunda iki kupayı kazanan kadrodaki takım arkadaşlarına imzalattığı futbol topunu, günün anısına başkan Faruk Koca’ya hediye etti. 

Müsabaka sonunda, Faruk Koca, eski futbolculara kulübün hazırladığı hediye paketini takdim ederken, oyuncular adına da Erhan Çağlayan, başkan ve yöneticilere birer armağan sundu.