MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 14-06-2022 22:29   Güncelleme : 15-06-2022 08:38

Ankaragücü'nde efsaneler ile yöneticilerden duygulandıran maç

Ankaragücü'nde efsaneler ile yöneticilerden duygulandıran maç

Ankaragücü'nde efsane eski futbolcular ile yöneticiler özel maçta karşı karşıya geldi.

Tandoğan Tesisleri'nde oynanan maçta Ankaragücü yöneticileriyle eski futbolcular bir araya geldi. 

İki taraf ayrı takımlarla sahaya çıktı ve gösteri maçı yaptı. 

Karşılaşmanın hakemliğini ise  Ankaragücü  Başkanı Faruk Koca yaptı. 

Faruk Koca, efsane isimlerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, "Ankaragücü için önemli olan bu eski tesislerimizde, nostaljik bir atmosfer oluşturduk. Uzun zamandır bir arada olamayan eski futbolcularımızı da buluşturmuş olduk. Buna vesile olduğumuz için de mutluyuz. Buna benzer organizasyonlarda bu yönetim ilkleri gerçekleştirecek." ifadelerini kullandı. 

Ankaragücü Genel Saymanı ve Başkan Yardımcısı Hakan Bilgin de çok güzel bir ana tanıklık ettiklerini belirterek, "Ankaragücü olarak 1 yıldır sosyal projelere imza atan bir yönetim profili çiziyoruz. Efsanelerimizle bir araya geldik. Çocuk yaşta onları izliyorduk, şimdi ise onlara maç yapıyoruz. Güzel hisler." diye konuştu. 

Yönetim kurulu üyesi Kamil Karip, "Armamız için 1 yıldır büyük emek harcıyoruz. Bizim Ankaragücü sevdamızı oluşturan büyüklerimize karşı oynamak bizim için büyük bir onur." dedi. 

Ankaragücü Basın Sorumlusu Hüseyin Aytekin ise onur verici bir gün yaşadıklarını anlatarak, "Bu sezon eski futbolcularımızı tribünlerimizde de misafir ettik. Şampiyonluk maçlarımızı onlarla oynadık. Onlarla bugün sahaya çıkmak ayrı bir mutluluk. Ankaragücü olarak değerlerimize her zaman sahip çıkacağız." değerlendirmesinde bulundu. 

Ankaragücü formasını 19801982 yıllarında terleten İhsan Kavak ise "Hislerim çok yoğun. Gözyaşlarımı tutamadım. Biz bu tesiste sekizer kişi kalıyorduk, kupalar aldığımız sene. Başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Bizi ciddiye aldıkları için, birçok kulüp eski futbolcularının yüzüne bile bakmıyor. Bizi onurlandırdılar." diye konuştu.