MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 11-06-2022 08:28   Güncelleme : 11-06-2022 08:34

Faruk Koca 'En modern stad Ankara'ya yapılacak'

Faruk Koca 'En modern stad Ankara'ya yapılacak'

Ankaragüçlüler ile Ankaralıların merakla beklediği yeni 19 Mayıs Stadı’nın yapımı konusunda sarı-lacivertli ekibin Başkanı Faruk Koca umutlu mesajlar verdi.

Ankaragücü’nün yanı sıra, Gençlerbirliği, Hacettepe, Şekerspor, Ankara Demirspor ve PTT gibi başkentin köklü takımlarına ev sahipliği yapan tarihi stat, 2018 yılının Temmuz ayında yenisi yapılmak üzere yıkılmıştı. 

Stadın yapımını TOKİ’nin üstleneceği, 15 gün içinde de temelinin atılıp atılmaması ile ilgili çalışmanın netleşebileceği öğrenildi. 

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, sarı-lacivertli ekibin 10 Haziran 2021 yılında yapılan genel kurulunda başkanlığa seçilirken, 19 Mayıs Stadı’nda dönmek için çalışmalara başladıklarını açıklamış, takımın Spor Toto 1. Lig’i zirvede bitirip şampiyonluk kutlamalarını yaptığı günde 19 Mayıs Stadı’na kavuşacakları sürenin kısaldığına vurgu yapmıştı.

BU ALANDA UNUTULMAYACAK HATIRALAR VAR

Sarı-lacivertli ekibin yeniden mücadele etme hakkı kazandığı Süper Lig’e yükselme kutlamalarını, ilgiyi yoğunlaştırmak için 19 Mayıs Stadı’nın alanında yaptıklarını dile getiren Koca, şunları söyledi:
“19 Mayıs Spor Kompleksi Ankara’nın 19 Mayıs Stadı da Ankaragücü’nün mabedidir. Sarı-lacivert renklere gönül verenler için ayrı bir anlam taşır. Kulübe hizmet edenlerin, bu takımı destekleyenlerin 19 Mayıs Stadı’nda unutulmaz anıları var. Şampiyonluk şölenimizde camiayı tekrar orada buluşturduk. O günkü heyecan, coşku ve mutluluk çok farklı ve çok güzeldi. 

Bizim aldığımız bilgiler, stadın ihalesinin tamamlandığı yönünde. Yakın zamanda da temelinin atılacağı belirtiliyor. Tarih kesinleşmedi ancak aldığım bilgiler bu yönde. Cumhurbaşkanımızın, Bakanlar Kurulunda bu konuyu dile getirdiğini biliyorum.”

EN NİTELİKLİ STAT ANKARA’YA YAPILACAK

“Son dönemde farklı kentlere, farklı kapasitelerde modern ve etkileyici statlar yapıldı. Türkiye’nin en kaliteli ve en nitelikli stadı Ankara’ya yapılacak. Ankaragücü Kulübü olarak, 19 Mayıs Stadı’nın kısa sürede ve en kaliteli biçimde yapılmasına öncülük edeceğiz. Hedefimiz camiamızı en kısa sürede bu statta buluşturmak. Bu buluşma, umarım Ankaragücü’nün zirvelere oynadığı, büyük hedeflere koştuğu, yönetimi, teknik ekibi, oyuncu grubu ve taraftarı ile bütünleşip daha da güçlendiği günlere denk gelir. Camiamız gönlünü ferah tutsun olsun, hem tesisler hem takımın geleceği açısından ben ve yönetimdeki arkadaşlarım çok ciddi özveride bulunuyoruz. Fatih Mert’in başkan olduğu yönetimin içinde ben de vardım. Salgının da etkisi ile çok sıkıntılı bir süreç geçirdik. 

Kulüp sportif ve mali olarak amatör kümeye kadar gidecekti. Fatih Mert’in yönetimi zorlu koşullarda çok yıprandı. Biz yılmadık, büyük mücadele verdik, birbirimize inandık. O günden atılan temeller ve çabalar meyvesini vermeye başladı. Ankaragücü’nü iyi günler bekliyor.”