MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 08-06-2022 11:09   Güncelleme : 08-06-2022 11:35

Ankaragücü kongreye gidiyor

Ankaragücü kongreye gidiyor

Ankaragücü yönetiminin kısa süre içinde kongre kararı alacağı öğrenildi.

Yeni Spor Yasası'na uyum sağlayacak bir tüzük değişikliği ve şirketleşme konusunda yetki almak için Faruk Koca başkanlığındaki yönetimin kongre kararı alacağı ifade edildi.

Ankaragücü yöneticileri 6 aylık sürede şirketleşme yönünde karar almak zorunda oldukları bu nedenle de genel kuruldan yetki almaları gerektiğini ifade etti.

Bazı isimler ayrılacak

Bu arada yeni Spor Yasası'nın yöneticilere yüklediği sorumluluklar nedeniyle bazı isimlerin yeni yönetimde görev alması bekleniyor.

Faruk Koca'nın yönetimden ayrılacak isimler yerine kulübe para verebilecek isimleri alacağı kaydedildi.

Faruk Koca "Yeni spor yasasından dolayı zorunlu olarak bazı düzenlemeler yapılmalı. Sadece Ankaragücü değil bütün kulüpler olağanüstü kongreye gitmek zorunda kalabilir. Bu yüzden bir ay içerisinde genel kurul kararı alacağız. Ankaragücü'nün tüzüğüyle ilgili kulüp lehine olacak bazı değişiklikler yapacağız, yönetim kuruluyla ilgili değişiklikler olacak. Ay sonu ya da temmuz başında kongre yapmayı düşünüyoruz. Kulübün yürüyebilmesi açısından, yeni bir vizyon, yeni bir yönetim, yasanın gerektirdiği zorunlulukla da tüzük değişikliği yapmalıyız. Ankaragücü'nün geleceğini daha da aydınlatmak için yeni adımlar atacağız. Kişilere bağlı değil kurallara bağlı bir sistem getirmek istiyoruz." dedi.